To ona obwieściła całej Korei Północnej pierwszą udaną próbę nuklearną. Ona też informowała o tej ostatniej. Mimo swojego wieku wciąż jest gwiazdą północnokoreańskiej propagandy.

Ri Chun-hee, bo tak się nazywa prezenterka koreańskiej telewizji publicznej, zyskała światową sławę dopiero niedawno. W mediach zrobiło się o niej głośno ze względu na ogromną werwę, z jaką informowała o ostatniej udanej próbie nuklearnej.

Jej przydomek „Pink Lady” wiąże się z odwiecznym strojem, który towarzyszy prezenterce. Prawie zawsze jest to bowiem tradycyjny koreański strój właśnie w kolorze różowym. Poza nielicznymi wyjątkami, jak ogłoszenie śmierci Kim-Il-Sunga, pierwszego prezydenta Korei Północnej w 1994 i później – Kim-Dzong-Ila w 2011, kiedy strój miał kolor czarny.

Ri Chun-hee jest twarzą reżimowej propagandy od 1971 roku. Wprawdzie w 2012 roku przeszła na emeryturę, wróciła jednak w zeszłym roku, bo obwieścić udany test pierwszej północnokoreańskiej bomby wodorowej. Od tamtego czasu pojawia się w telewizji regularnie, zawsze obwieszczając wspaniałe dla całego narodu informacje. Internauci i media ironizują, że z całą pewnością także ona obwieści apokalipsę.

Kobieta pochodzi z biednej rodziny, co jest szczególnym atutem w propagandzie Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Obecnie podobno żyje w luksusie, mieszka ze swoimi wnuczętami. Ma też kształcić nowe pokolenia zwiastunek wspaniałych osiągnięć koreańskiej władzy ludowej. Niektórzy jednak twierdzą, że drugiej takiej osoby, jak ona, która mogłaby ją faktycznie zastąpić, nie ma na świecie.

https://www.youtube.com/watch?v=snQS4pS9yQA

...

Zobacz również

Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]