Jej książki znali wszyscy. Nie żyje słynna, polska pisarka

Jej książki znali wszyscy. Nie żyje słynna, polska pisarka Źródło:

Pisarka i poetka oraz autorka sztuk teatralnych u słuchowisk radiowych zmarła dziś w Warszawie w wieku 90 lat. O zgonie poinformowali jej najbliżsi. Nie żyje Joanna Kulmowa.

Urodzona w Łodzi w 1928 roku artysta na zawsze zmieniła oblicze polskiej literatury pięknej. Autorka książek i wierszy wydała dziesiątki tomików, a tworzyła dla dzieci i dorosłych. Spod jej ręki wyszły także popularne utwory sceniczne czy słuchowiska radiowe. Wiele z jej dzieł zostało zekranizowanych w kinie czy telewizji.

Nie żyje Joanna Kulmowa

O śmierci artystki poinformowała jej przyjaciółka Magdalena Barcz. - Na prośbę Jana Kulmy chciałabym przekazać smutną informację. Dziś nad ranem w Warszawie zmarła Joanna Kulmowa (informacja pochodzi od sióstr, które opiekowały się Nią w ostatnich dniach) - poinformowała. Kulmowa była wielokrotnie nagradzana za swoje zasługi dla kraju i jego kultury. Otrzymała m.in. Złoty Medal Gloria Artis, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, czy Order Uśmiechu. Joanna Kulmowa miała 90 lat. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News