Gal Gadot jest aktorką, która sprowadza na film „Wonder Woman” bojkot kolejnych krajów. Niewielu wie, że babcia odtwórczyni roli słynnej Diany z uniwersum DC mieszka w Warszawie. Gadot jest teraz pod ostrzałem organizacji działających w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

„Wonder Woman” to postać kultowa. Poświęcona jej została hollywoodzka produkcja, w której główną rolę gra Gal Gadot. Film wzbudza takie kontrowersje, że jego pokazy wstrzymano już w trzech krajach.

Problemem nie jest tematyka produkcji, czy przekazywane przez nią wartości a wcielająca się w postać tytułowej bohaterki Gadot. Aktorka jest oskarżana o syjonizm. Tunezyjskie Stowarzyszenie Młodych Prawników przygotowało przeciwko niej pozew, przez który doszło do wstrzymania pokazów filmu.

Sytuacja wygląda podobnie w Libanie. Blokady filmu dokonało to samo stowarzyszenie. Oskarżyło ono Gadot o publiczne popieranie działań militarnych Izraela w Gazie w 2014 roku.

Wśród państw bojkotujących projekcję filmu znajduje się również Algieria. Oficjalnie mieszkańcy kraju nie mogą obejrzeć „Wonder Woman” przez „sprawy administracyjne, związane z prawami do wyświetlania”.

źródło: WP Wiadomości

Zobacz również