Jego brata zabili Niemcy. Nie żyje Wojtek, cała Polska w żałobie

Jego brata zabili Niemcy. Nie żyje Wojtek, cała Polska w żałobie

Cała Polska jest teraz w prawdziwej żałobie. Jak się okazuje, nie żyje Wojtek, którego brata zabili Niemcy. Pozostaje tylko smutek po tym najsłynniejszym w kraju osobniku.

Żubr Wojtek, który stał się ulubieńcem mieszkańców wsi Budy i pupilem mediów, padł kilka dni temu, po odłowieniu i wywiezieniu w głąb Puszczy Białowieskiej - poinformował na Facebooku Rafał Kowalczyk z Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Słynny żubr Wojtek był jednym z kilkuset żubrów zamieszkujących Puszczę Białowieską. Zmarły samiec miał według różnych szacunków od 13 do nawet 18 lat. Średnia wieku terminalnego dla żubrów to około 20 lat, nie był więc znowu takim najstarszym zwierzęciem.

Nie żyje żubr Wojtek

Żubr Wojtek był w okolicy bardzo dobrze znany głównie z tego, że zamiast spędzać czas przy naturze, przechadzał się wśród domów podlaskiej wsi Budy. To właśnie jej mieszkańcy nadali mu imię. Oswojony osobnik stał się sensacją w całym kraju. Chociaż mieszkańcy wsi Budy przywiązali się do obecności Wojtka, to władze Białowieskiego Parku Narodowego nie chciały, by ten przebywał wśród ludzi. Naukowcy argumentowali to tym, że takie zachowanie de facto mu szkodzi, gdyż miejscowi i turyści dokarmiali go, psując jego dietę. Wojtek został więc odłowiony i wywieziony w głąb puszczy. Przywiązany jednak do mieszkańców żubr wrócił do Bud i konieczne było jego ponowne złapanie. Niedługo po drugim wywiezieniu na zmarłego Wojtka natrafiono w pobliżu wsi Topiło, w regionie, do którego został on przetransportowany. Być może zwierzę umarło z żalu. Zmarły zwierz nie jest pierwszym polskim żubrem, który w bardzo smutnych okolicznościach wydał ostatnie tchnienie. Niemal rok temu inny przedstawiciel gatunku przepłynąwszy Odrę, przedostał się do Niemiec, gdzie zabito go i zjedzono na festynie. Sprawa wywołała ogromne oburzenie i dyskusję na temat ochrony przyrody, a także wiedzy o dzikiej przyrodzie. Obszerniej zajście opisywaliśmy tutaj.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polskę czeka OGROMNA kara! Winnym rząd PO-PSL
  2. DZIEJE SIĘ! Transfer w Sejmie, aż 4 posłów opozycji przejdzie do…
  3. PiS po świętach rusza z NOWĄ ustawą! Znowu będzie wojna w Sejmie
Źródło: rmf24.pl  
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News