GIS pilnie wycofuje z obrotu popularny produkt, który Polacy masowo kupowali na zapas. Lepiej nie jeść, konsekwencje mogą być opłakane

GIS pilnie wycofuje z obrotu popularny produkt, który Polacy masowo kupowali na zapas. Lepiej nie jeść, konsekwencje mogą być opłakane Źródło: East News AFP

Jedzenie niespodziewanie zostało wycofane z obrotu. Popularny produkt, który szczególnie ostatnio był kupowany na zapas, jest niezdatny do spożycia i niebezpieczny dla zdrowia.

Jedzenie niestety zostanie wycofane z popularnego dyskontu, w którym zakupy codziennie, nawet mimo kwarantanny robią miliony Polaków. Lepiej sprawdzić, co trzymamy w szafkach.

Jedzenie wycofane z obrotu decyzją dyskontu. GIS potwierdza

Główny Inspektorat Sanitarny zarządził o wycofaniu z dyskontu znanego produktu. Wiele osób zaopatrzyło się w niego w ostatnim czasie - to produkt suchy, z długą datą przydatności do spożycia. To popularna przekąska, po którą chętnie sięgał każdy fan posiadówek przed telewizorem i nie tylko, także dzieci lubiły ją "pochrupać". Zachęceni niską ceną, a przede wszystkim długim terminem przydatności, zdecydowana większość Polaków masowo kupowali go, aby podczas kwarantanny na pewno nie zabrakło przysmaku.

Chodzi o produkt, który można było znaleźć na półkach Lidla. To paprykowe chipsy "Snack Day", a jak podaje GIS, dokładnie: "Snack Day, Chipsy paprykowe, 175 g" z datą minimalnej trwałości 28.09.2020 i 19.10.2020. Producentem jest Trüller Knabber - Gebäck GmbH, ul. Erna - Scheffler - Str. 3, 51103 Köln, Niemcy".

W produkcie odkryto niepokojącą ilość substancji alergennej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

GIS przekazał, że Lidl sam zadecydował o wycofaniu produktu ze sprzedaży. Chodzi głównie o zdrowie klientów, którzy borykają się z alergią na siarczyny. Produkty regularnie poddawane są badaniom i ostatnie z nich wykazało pewne nieprawidłowości - w jedzeniu znajdowała się duża ilość dwutlenku siarki, alergennej substancji. Jeśli jesteśmy alergikami i wiemy, że siarczyny mogą nam zaszkodzić i nie są wskazane w naszej diecie, lepiej nie sięgać po chipsy. Z drugiej strony osoby zdrowe, bez żadnych problemów, mogą je zjeść, taka ilość substancji nie wyrządzi im żadnej krzywdy.

Dzisiaj grzeje: 1. Coraz więcej zachorowań i kolejna ofiara śmiertelna. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny komunikat

2. Przełom w leczeniu koronawirusa. Z 20 pacjentów, 19 zostało wypisanych ze szpitala

Dwutlenek siarki może też być niebezpieczny dla astmatyków. Substancja jest szeroko stosowana w przemyśle spożywczym, bowiem to idealny konserwant i przeciwutleniacz - odpowiada za trwałość produktu: utrzymują barwę, smak, zapach, chronią przed rozwojem pleśni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega. Kwarantanna może nie wystarczyć do pokonania koronawirusa
  2. Juventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowy
  3. Biedronka masowo wysyła Polakom SMS-y z ważną wiadomością. Potrzebna jest wasza pomoc
  4. Najnowsze dane dot. liczby zarażonych w Polsce. Informacje ministerstwa zdrowia mocno niepokoją
  5. Grozi nam epidemia hantawirusa? Naukowcy uspokajają
  6. Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wiele

Źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News