Jedzenie
facebook.com Miasto Suwałki Dorota Sitko
Klaudia Bochenek - 24 Marca 2020

Polacy masowo robili zakupy na zapas. W sieci pojawiło się zdjęcie osiedlowego śmietnika, ręce opadają

Jedzenie w ostatnich dniach często było kupowane pod wpływem impulsu i często bez krzty logicznego myślenia. Wiele osób nie zastanowiło się, czy w ogóle ma miejsce i warunki, by przechować niektóre produkty tak, aby po upływie dłuższego czas nadal były przydatne do spożycia. Rzeczywistość wszystko zweryfikowała.

Niespożyte jedzenienajczęściej ląduje na śmietniku - podobnie było i tym razem, jednak ogrom produktów zadziwi niejednego. Wszystko przez kompulsywne zakupy wielu Polaków.

Jedzenie wylądowało na śmietniku. Można złapać się za głowę, jest go naprawdę dużo

Zdjęcie, które można zobaczyć w większej rozdzielczości pod tekstem, opublikował na Facebooku profil Miasta Suwałki. Fotografię nadesłała jedna z mieszkanek. "Taka sytuacja przy ul. Klonowej" - czytamy we wpisie. Nie mieści się w głowie, jak można wyrzucić na śmietnik tak ogromne ilości jedzenia.

Robisz rosół na kurczaku? Babcie i prababcie ostrzegają: jedna część zupełnie się do tego nie nadajeRobisz rosół na kurczaku? Babcie i prababcie ostrzegają: jedna część zupełnie się do tego nie nadajeCzytaj dalej

Na zdjęciu widać duży zielony kontener, w którym znajdują się ogromne ilości chleba. Z łatwością można doliczyć się co najmniej 7 bochenków i kilku bułek. Nie wiadomo, ile jedzenia leży pod tym, co widzimy tylko na wierzchu. Niestety, w związku z kompulsywnymi zakupami wiele osób zaopatrzyło się w ogromne ilości mięsa, owoców, warzyw i pieczywa, w ilościach praktycznie nie do przejedzenia. Właśnie po tych kilku dniach widzimy, ile produktów jest wyrzucanych. Chleb można w ostateczności zamrozić, by zjeść go później - tutaj nikt na to nie wpadł.

Mieszkańcy Suwałk nie mogą uwierzyć w takie marnotrawstwo

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Koronawirus31-latek ze szczegółami wyjawił, jak postępuje koronawirus. "Nigdy nie czułem takiego bólu"Czytaj dalej

- Czy nie można oddać dla ludzi, którzy potrzebują? Ciężko jest napisać na "Suwałki ogłoszenia" czy ktoś nie potrzebuje. Jest wiele rodzin, ludzi, która w tym okresie chętnie by to przyjęła. Są osoby także bezdomne, którym także można dać jedzenie, ale wyrzucać jedzenie, bo bez opamiętania wykupują je ze sklepów i później nie wiedzą, co mają z tym robić... - pisze rozczarowana mieszkanka Suwałk.

- Brak słów dosłownie.... Ja 4 dni latałam za chlebem, bo nie miałam dzieciom dać, a tu proszę.... Zapasy w śmietnikach lądują.... Oby tego chleba zabrakło temu, kto to wyrzucił!!!! - denerwowała się kolejna.

Dzisiaj grzeje:

1. Syn słynnej aktorki przekazał tragiczne wieści. Zmarła wczoraj na koronawirusa

2. Z ostatniej chwili: wiadomo, co z próbną maturą i egzaminem 8-klasisty. Zapadła oficjalna decyzja

Internauci nie zostawili na osobie - lub osobach - która wyrzuciła zapasy suchej nitki. Wszyscy apelują o zakupy 1-2 razy w tygodniu, na bieżąco, a nie kupowanie pełnych wózków produktów. Warto też podzielić się jedzeniem z osobami, które mogą go potrzebować - nie można dopuścić do psucia się tych rzeczy. To również ogromna strata pieniędzy. Sklepy nie zostaną na pewno zamknięte, będziemy mogli regularnie zaopatrywać się w potrzebne produkty.

Obrazy Pikio

Fot. facebook.com/Miasto Suwałki/Dorota Sitko

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia
  3. To jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Śmierć dziewczynki obaliła mit, w który wszyscy wierzą
  4. Bezduszni rodzice pozwolili, by ich malutka córeczka umarła z głodu. Prawda o jej ostatnich chwilach przyprawia o ciarki
  5. Niestety, on również przegrał walkę z koronawirusem. Nie żyje legendarny muzyk
  6. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje

Kobieta poczuła okropny ból głowy.W pracy zaczęła ją okropnie boleć głowa, wezwała karetkę. Chwilę później powód wyszedł na jaw, bliscy aż pobledliCzytaj dalej

Źródło: Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News