Spędziła weekend nad morzem. Pokazała paragony za wyżywienie, cena za obiad dla 1 osoby przekracza granice przyzwoitości

Spędziła weekend nad morzem. Pokazała paragony za wyżywienie, cena za obiad dla 1 osoby przekracza granice przyzwoitości Źródło: Jakub Kaminski/East News

Jedzenie nad polskim morzem od lat jest tematem ożywionych dyskusji. Niektórzy skarżą się, że za mało smaczne, inni, że produkty są słabej jakości i produkcja jest masowa, ponieważ spragniony i głodny turysta kupi wszystko. Inni z kolei twierdzą, że na wybrzeżu nie da się zjeść tanio i dobrze.

Jedzenie na wakacjach nad morzem dla wielu osób jest ogromnym rozczarowaniem. Chodzi o ceny - paragony mówią same za siebie, obiad dla jednej osoby to 50 zł i więcej.

Turyści zostawiają nad polskim morzem ogromne pieniądze

Niektórzy turyści, którzy już od kilku lat jeżdżą nad morze, często stołują się w sprawdzonych lokalach, nierzadko korzystając z tych niewielkich, oferujących domowe jedzenie. Jednak Bałtyk rządzi się swoimi prawami i wyjazd bez skosztowania ryby to nie wyjazd. Do dziennikarzy Onetu trafiło zdjęcie paragonów jednej z czytelniczek, która pokazała aktualne ceny w kilku restauracjach.

Marysia wraz z osobami towarzyszącymi stołowała się w Gdyni, Ustce i Łebie. Jak sama twierdzi, ceny w restauracjach nie urosły na tyle, aby było to mocno bolesne dla portfela np. w porównaniu z zeszłym rokiem. Patrząc na paragony łatwo można wyliczyć, że obiad dla jednej osoby średnio wyniósł ok. 50 zł. Do tego oczywiście napoje, dodatki.

Jedzenie nie zdrożało, jednak dla wielu osób to nadal przegięcie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dla niektórych cena za wyszczególnione dania na paragonie może wydawać się w porządku, dla innych turystów to nadal straszna drożyzna. Wielu może się zdziwić np. plackami ziemniaczanymi za 29 zł, czy dorszem z pieca, którego kilogram kosztuje 120 zł. Za pstrąga po łebsku - rybę owiniętą plasterkami boczku z porcją frytek i cytryną - trzeba zapłacić 32 zł.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie mogło być inaczej, nadeszło nieuniknione. Sanepid poinformował Polaków, musimy się przygotować

2. Michał Wiśniewski w ostrych słowach krytykuje rząd za obostrzenia. „Traktuje się nas jak bydło”

Inna z czytelniczek Onetu, Dagmara, przyznaje, że rzeczywiście ceny w lokalach gastronomicznych nie uległy znaczącej i mocno zauważalnej zmianie, jednak to ceny w sklepach spożywczych urosły. Urlop nad morzem, w zależności od rodzaju jedzenia, może ostatecznie wcale nie być taki przystępny w kosztach.

Fot. Onet/archiwum własne czytelniczki/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jedzenie fasolki szparagowej może grozić ogromnym niebezpieczeństwem. Musisz zawsze pamiętać o 2 zasadach
  2. Rywal Kamila Stocha rzucił mu wyzwanie. Buńczuczna deklaracja skoczka
  3. Wprowadzono podwyższony stopień alarmowy, żywioł jest niszczycielski. Zagrożenie życia w 4 województwach
  4. Mama bezdusznie porzuciła niemowlaka w opuszczonym domu. Po 10 latach dokonała niewiarygodnego odkrycia
  5. Natalia Kukulska się wygadała, przeżyła chwile pełne lęku. Chodzi o jej najmłodsze dziecko
  6. Jest najnowsze oświadczenie premiera Morawieckiego. Przekazał ważne informacje, wielu Polaków skorzysta

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News