Polacy masowo pozbywają się zapasów jedzenia. Zdjęcia śmietników powalają

Polacy masowo pozbywają się zapasów jedzenia. Zdjęcia śmietników powalają Źródło: Screenshot Interia 123RF/PICSEL

Jedzenie to jedna z naszych podstawowych potrzeb. Bez dostarczania organizmowi pożywienia nie jesteśmy w stanie przeżyć, jednak ludzkość dotarła do takiego punktu w swojej historii, kiedy produkuje więcej niż jest w stanie zjeść i wiele produktów jest po prostu wyrzucanych. W związku z masowym robieniem zapasów wielu ekspertów martwiło się, że jedzenie kupione w obawie przed zamknięciem sklepów trafi na śmietnik w wielu polskich domach.

Jedzenie wyrzucane do śmieci, kiedy gdzie indziej na świecie nadal nie uporaliśmy się z problemem głodu, to prawdziwa tragedia. Mamy tendencję do kupowania zbyt wielu rzeczy, których później nie wykorzystujemy, eksperci martwili się, że właśnie taki los będzie powszechnym widokiem po masywnych zakupach, na które udali się Polacy.

Jedzenie na śmietnikach to częsty widok

Jedzenie znajdowane na śmietnikach pod dużymi sklepami to często główne źródło pożywienia osób bezdomnych. O ile pozbywanie się zepsutego towaru przez duże firmy, którym ciężko oszacować dokładnie, ile towaru zostanie sprzedane, jest jeszcze możliwe do zaakacepnowania, o tyle trudno już zrozumieć to, że także w naszych domach wyrzucamy mnóstwo jedzenia. Firmy dodatkowo zmuszone są do przestrzegania surowego prawa, ale konsument po zakupie może już spożyć produkt kiedy chce. Zdjęcia śmietników pełnych jedzenia naprawdę powalają, a przecież nie trzeba wcale wyrzucać produktów. Można w łatwy sposób sprawić, że wykorzystamy wszystko, co kupimy.

DALSZA CZĘSC TEKSTU POD GALERIĄ:

Podczas kwarantanny nauczymy się wiele nowych rzeczy

Zapasy poczynione przez niektórych Polaków robiły wrażenie. Wózki pełne jedzenia, które mogłoby wykarmić głodną armię, a przeznaczone było tylko dla jednej średniej wielkości rodziny. O ile produkty suche można przechowywać długo, o tyle warzywa i owoce często lądują w śmieciach. Warto tutaj skorzystać z wielu porad w modnym ostatnio duchu "zero waste". Wystarczy pamiętać kilka prostych zasad, a ilość marnowanego przez nas jedzenia może zmaleć nawet do zera. Nie tylko natura się ucieszy, zyska na tym także nasz portfel. Najłatwiej zacząć od planowania tego, co będziemy jeść przez najbliższy tydzień, jeśli będziemy wiedzieć czego potrzebujemy, będziemy mogli zrobić świetną listę zakupów i kupimy tylko to czego naprawdę potrzebujemy.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja ws. wyborów prezydenckich 2020. Niebywałe sceny w Sejmie

2. Kiedy wrócimy do pracy? Biolog podał dwie możliwe daty

Odkryj w sobie żyłkę przedsiębiorcy

Jedzenie to sztuka, ale planowanie wydatków związanych z kupnem produktów potrzebnych do przygotowywania obiadów to już zadanie zdolnego przedsiębiorcy. Koszty możesz obciąć także poprzez poprawne przechowywanie półproduktów, im dłużej pozostaną świeże, tym dłużej będziesz mógł je wykorzystać. Pamiętaj też, że praktycznie wszystko nadaje się do przetworzenia, w internecie jest pełno ciekawostek do nietypowego skorzystania z pozostałości produktów, które często wyrzucamy, na przykład fusy z kawy możesz łatwo zamienić w domowy peeling. Myśl, dzięki temu jedzenie nie trafi na śmietnik.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 będzie niedługo gotowa? Optymistyczne słowa szefa amerykańskiego koncernu farmaceutycznego
  2. Nie żyje reprezentant Polski. Zagrał dla kadry 24 razy, ogromna strata
  3. Dopiero wiele po śmierci żona Olbrychskiego ujawniła kompromitujący sekret Osieckiej. W głowie się nie mieści
  4. Niewyobrażalny dramat gwiazdy Polsatu, przekazała rozpaczliwą wiadomość. Teść pilnie trafił do szpitala
  5. GIS podał porażające dane. Wiadomo, kto najczęściej choruje na koronawirusa
  6. Załamana kasjerka powiedziała całą prawdę o "godzinach dla seniorów". Nie mieści się w głowie

Źródło: Interia Kobieta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News