Broszki są znakiem rozpoznawczym premier Beaty Szydło już od miesięcy. Podczas każdego oficjalnego wyjścia dziennikarze zwracają uwagę na wybierane przez nią ozdoby, które często mają także korespondujące z okazją znaczenie. Tym razem, podczas obchodów Dnia Dziecka, premier postanowiła zrezygnować z bogatych zdobień, ale i tak została doceniona za dystans do siebie.

W sobotę 3 czerwca w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zorganizowano piknik „Polak mały”, na którym dzieci mogły się bawić, brać udział w konkursach oraz poznać nieco miejsce pracy polskiej premier. Zorganizowano dla nich wiele koncertów oraz innych atrakcji.

Na pikniku pojawiła się także oczywiście sama Beata Szydło. Tym razem, aby idealnie wpasować się w swobodną okazję, nie wybrała broszki z dużymi kamieniami, czy bogatymi zdobieniami. Zastąpił je za to… kolorowy ptak. Internauci docenili dystans do siebie premier, która na co dzień zachowuje się raczej w sposób stonowany i poważny. Zgodnie pochwalono więc jej raczej swobodne podejście do radosnej okazji, podczas której broszka okazała się prawdziwą atrakcją dla wielu dzieci.

...

Zobacz również

Fot. Twitter