Posłowie Prawa i Sprawiedliwości proponują kolejne zmiany w systemie ubezpieczeń komunikacyjnych. Nowy pomysł dotyczący zmian ma przypominać system obowiązujący w Wielkiej Brytanii.

Pomysł na wprowadzenie zmian zgłosili posłowie PiS – Adam Ołdakowski i Jerzy Gosiewski. Interpelacje wysłano do ministra finansów, aby wysokość opłat OC zmieniła się zgodnie z zasadami obowiązującymi na Wyspach Brytyjskich.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński zapowiada DRUGĄ rekonstrukcję! Jest data

Wcale nie musi być taniej

Aktualnie jest tak, że każdy pojazd musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. Nowy pomysł posłów PiS skupia się na przypisaniu OC do kierowcy, który niezależnie od tego ile będzie posiadał pojazdów, nie będzie zmuszony zawierać wielu umów. Nie wykluczone jednak, że zmiana nie spowoduje zwiększenia kosztów.

Taki wariant niekoniecznie byłby tańszy dla kierowców – mówi Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl. – Ministerstwo Finansów jest zdania, że zmiana systemu ubezpieczenia OC skutkowałaby wzrostem liczby kierowców bez obowiązkowej polisy, przekładającym się na podwyżki składek. Trzeba również pamiętać, że ubezpieczyciele odpowiednio skorygowaliby pojedynczą składkę dla osób użytkujących jednocześnie kilka pojazdów. Taka skumulowana składka dla kierowcy prawdopodobnie byłaby wyższa od sumy składek aktualnych ubezpieczeń OC. Można również przypuszczać, że ubezpieczyciele wprowadziliby dopłatę dla osób okazjonalnie wykorzystujących inne pojazdy niż swoje własne – dodaje Prajsnar.

ZOBACZ TAKŻE: Cały parlament wmurowało! Polski polityk założył na siebie straszną maskę

Źródło: moto.wp.pl

...

Zobacz również

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

Kim jest mąż Beaty Szydło? Imponujące! 10 nieznanych faktów z życia premier