Jeden z najbogatszych Polaków aresztowany. Miał wyłudzić miliony złotych

Jeden z najbogatszych Polaków aresztowany. Miał wyłudzić miliony złotych Źródło: źródło: publicdomainpictures.com, pixabay.com

Biznesmen notowany na liście 100 najbogatszych Polaków trafił do aresztu. Romuald Ś. jest podejrzany wyłudzenie kilkudziesięciu milionów złotych i pranie brudnych pieniędzy w założonym przez siebie przedsiębiorstwie.

Twórca Polskiego Centrum Zdrowia, Romuald Ś., trafił za kratki po tym, jak pojawiły się podejrzenia, że wyłudził prawie 80 mln złotych. Razem z osobami zasiadającymi w zarządzie PCZ Ś. miał oszukać około 600 osób i zdobyć od nich 59 mln złotych. Kolejne 20 mln Ś. zgarnął z kredytu bankowego.

Biznesmen wzbogacał się na kiepskiej kondycji swojej firmy. PCZ groziła bowiem upadłość. Mimo to, Ś. miał przekonywać kolejne osoby do inwestowania w jego twór, kłamiąc o jego stanie. Ani myślał jednak spłacać długów, w których PCZ tonęło. Zgromadzone sumy odprowadzał na swoje konto.

W związku z podejrzeniami, jakie ciążą na przedsiębiorcy, Ś. spędzi kolejne trzy miesiące w areszcie. Prokuratura zajmie się teraz wyjaśnianiem, czy podejrzenia są zgodne z prawdą. Majątek zarówno Romualda Ś. jak i jego wspólników został już zabezpieczony.

Ś. zasłynął jako jeden z najbogatszych Polaków z majątkiem o wartości 350 mln złotych (stan na 2014 rok, według rankingu Wprost). Rozgłos zdobył także jako twórca Polskiego Centrum Medycznego, którego był prezesem, a w późniejszym czasie posiadał 99% akcji spółki.

pt
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News