Musieli przerwać nagranie "Jednego z dziesięciu", konieczna była interwencja służb. Widzowie nigdy nie zapomną pechowego odcinka

Musieli przerwać nagranie "Jednego z dziesięciu", konieczna była interwencja służb. Widzowie nigdy nie zapomną pechowego odcinka Źródło: screen/TVP

"Jeden z dziesięciu" to już absolutnie kultowy teleturniej, emitowany w TVP już od 1994 roku. Przez tyle lat program wciąż się cieszy dobrą oglądalnością. Od początku jest prowadzony przez cenionego prezentera Tadeusza Sznuka, znanego z niebywałego spokoju i opanowania. Zdarzały się jednak sytuacje, w których trudno było zachować spokój, jak choćby ta, gdy potrzebna była interwencja służb.

Program "Jeden z dziesięciu" jest uważany za jeden z tych teleturniejów, których oprócz wartości rozrywkowej niesie ze sobą również wiele treści edukacyjnych. Choć program kojarzony jest raczej ze spokojnym chłonięciem wiedzy niż z silnymi emocjami, to sytuacje tego drugiego rodzaju również się zdarzały. Podczas jednego z odcinków musiały nawet interweniować służby.

W programie "Jeden z dziesięciu" zdarzyła się niespodziewana sytuacja

Podczas jednego z odcinków, biorący udział w programie pan Zbigniew powiedział nagle, że "źle się czuje". Program na chwilę przerwano, na miejsce wezwano służby ratownicze, aby zająć się uczestnikiem. Mężczyzna został zabrany karetką do szpitala. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało i później dokończył swój udział w programie.

- I w tym momencie musieliśmy przerwać nagranie. Teraz jesteśmy po 20-godzinnej przerwie, pan Zbigniew został odwieziony do szpitala. No ale wrócił, ma wolę walki - mówił wtedy Tadeusz Sznuk, który nawet w tak kryzysowej sytuacji trzymał jak zawsze nerwy na wodzy.

Tadeusz Sznuk o zachowaniu spokoju w programie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Program "Jeden z dziesięciu" jest emitowany nieprzerwanie przez 26 lat. Do kwietnia 2020 wyemitowano aż 35 serii. W 2015 roku, TVP wyemitowało w "Pytaniu na śniadanie" specjalny materiał, w którym przeprowadzono wywiad z Tadeuszem Sznukiem oraz dwoma uczestnikami programu, mającymi już za sobą niejednokrotny udział. Prowadzący powiedział wtedy co nieco właśnie na temat zachowywania spokoju.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja z każdą godziną jest coraz gorsza, pojawił się kluczowy apel policji. W akcji jest już Krzysztof Rutkowski, rodzina zaginionego jest zrozpaczona

2. Minister Edukacji powiedział prawdę. Tysiące polskich rodziców będzie bardzo złych

- Faktem jest, że staram się być opanowany, dlatego między innymi dlatego, że ci w studiu są pod ogromną presją. I dokładać im jeszcze moje zdenerwowanie, to by było nieludzkie [...]. Zachowanie spokoju i takiej wewnętrznej swobody jest jednym z elementów wygranej - mówił w wywiadach dla TVP Tadeusz Sznuk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ministerstwo Zdrowia ostrzega. Nawet 70% Polaków może nie wiedzieć, że są chorzy
  2. Kolejna bójka polskich kibiców. Tym razem zastraszyli duże, polskie miasto. Policja nie zdążyła przyjechać
  3. Mąż podejrzał wagę żony i niemal natychmiast się rozstali. Powód sprawia, że ręce opadają
  4. W 4. miesiącu ciąży odkryła sekretny telefon męża. Gdy zobaczyła, do czego mu służy, nogi się pod nią ugięły
  5. Na pierwszy rzut oka widać tylko zebry, ale wyjątkowo spostrzegawcze osoby zobaczą coś jeszcze. Udało Wam się?
  6. Pilna akcja policji w hipermarkecie w polskiej miejscowości. Chodzi o produkt kupowany przez wszystkich Polaków

Źródło: TVP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News