Nawet uczestnik był zaskoczony własną odpowiedzią. Pierwsza taka sytuacja w historii "Jeden z 10"

Nawet uczestnik był zaskoczony własną odpowiedzią. Pierwsza taka sytuacja w historii "Jeden z 10" Źródło: youtube.com/Dominik

"Jeden z dziesięciu" cieszy się od wielu lat dużą popularnością wśród polskich widzów. Podobnie jak w "Familiadzie" zdarza się, że uczestnicy programu w stresie udzielają całkowicie abstrakcyjnych odpowiedzi. Reakcja na to pytanie rozbawiła nawet samego prowadzącego.

"Jeden z dziesięciu" został po raz pierwszy wyemitowany w 1994 roku i w bardzo szybkim tempie zdobył przychylność Polaków. W chwili obecnej, zdaniem tysięcy widzów jest to jedyny teleturniej, który w faktycznym stopniu sprawdza wiedzę uczestników i w związku z tym każdorazowo przyciąga przed ekrany mnóstwo osób, zarówno przed ekranami jak i samych uczestników. Wielka sympatię budzi również sam prowadzący, Tadeusz Sznuk, który nieprzerwanie od dwudziestu pięciu lat pełni rolę prowadzącego.

Program jest również bardzo popularny ze względu na stosunkowo często zdarzające się zabawne wypowiedzi i pomyłki uczestników. Tym razem jednak odpowiedź na jedno z pytań sprawiła, że zaśmiał się sam Tadeusz Sznuk.

"Jeden z dziesięciu": zdumiewająca odpowiedź rozbawiła widzów

W finale jednego z ostatnich odcinków rywalizacja między uczestnikami była bardzo zacięta. Tadeusz Sznuk zwrócił się do jednego z finalistów z następującym pytaniem:

- Filozofia. Jak nazywał się polski filozof, który w książce umieścił "moje słuszne poglądy na wszystko"? - pytał Tadeusz Sznuk.

Mina mężczyzny, któremu przypadło odpowiedzieć na to pytanie mówiła bardzo wiele. Widocznie zastanawiał się, czy nie spróbować strzelić i w chwili, gdy kończył mu się czas, wypowiedział pod wpływem stresu słowa, których później zapewne żałował i sam wydawał się być nimi zaskoczony. Jego odpowiedź brzmiała... "Lech Wałęsa"!

Wszyscy w studiu uśmiechnęli się skromnie, zaś widzowie przed telewizorami zapewne ryknęli śmiechem. Szerokiego uśmiechu nie pożałował sobie sam prowadzący, który natychmiast profesjonalnie pospieszył z udzieleniem prawidłowej odpowiedzi, która brzmiała "Leszek Kołakowski".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trudne pytanie

Pomimo reakcji, jaka nastąpiła, miny pozostałych finalistów świadczyły, że najprawdopodobniej również oni nie odpowiedzieliby poprawnie na to pytanie. Prawdopodobnie niewielu widzów przed telewizorami mogłoby poszczycić się taka widzą z zakresu filozofii.

Leszek Kołakowski był filozofem XX wieku, uważano go za jednego z najwybitniejszych marksistów i przez to proponowano nawet objęcie patronatu nad tak zwaną "szkołą frankfurcką". Zasłynął również ze swojego przemówienia, w którym oficjalnie uznał ideologię marksizmu klasycznego za zakończoną.

"Moje słuszne poglądy na wszystko" to zbiór esejów, dotyczących przede wszystkim analizy związków między cywilizacją i religią w duchu marksizmu. Leszek Kołakowski zmarł w 2009 roku w wieku 82 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak dzisiaj wygląda Pola Raksa? NAJNOWSZE ZDJĘCIA powalają na kolana
  2. Dramat Maryli Rodowicz trwa. W jej luksusowej willi straszą duchy. EGZORCYSTA poszukiwany!
  3. Rząd ma otwartą furtkę, żeby atakować Trybunał Sprawiedliwości. TK: Nowa KRS zgodna z Konstytucją
  4. Żona Zenka Martyniuka jest wściekła! Szokujące nagranie w sieci
  5. Materiał ukazany w TVN doszczętnie wstrząsnął widzami. Nie żyje Grażyna

źródło: Onet

Następny artykuł