Jest potwierdzenie, koronawirus nad morzem. Popularne kąpielisko zamknięte, wielu zakażonych

Jest potwierdzenie, koronawirus nad morzem. Popularne kąpielisko zamknięte, wielu zakażonych Źródło: Pixabay.com Mouse23

Jastarnia - potwierdzono ognisko koronawirusa na jednym z kąpielisk w nadmorskiej miejscowości. zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u 11 ratowników, kolejne osoby czekają na badania. Podjęto ważną decyzję, tłumnie odwiedzane kąpielisko zostało zamknięte do odwołania.

Jastarnia stała się kolejnym ogniskiem zakażeń koronawirusem w naszym kraju, w nadmorskiej miejscowości właśnie potwierdzono infekcję SARS-CoV-2 u 11 ratowników, kolejni czekają na testy. Podjęto ważną decyzję, kąpielisko zostało zamknięte do odwołania. 

Jastarnia - potwierdzono nowe ognisko zakażeń koronawirusem na miejscowym kąpielisku

Wakacje to czas, kiedy wiele osób zapomina o ryzyku, jakie niesie ze sobą szalejąca pandemia koronawirusa. Wykryto nowe ognisko zakażeń w naszym kraju, nowe przypadki infekcji wirusem SARS-CoV-2 pojawiły się w Jastarni. Jak podaje portal WP, pierwsze zakażenia koronawirusem wśród ratowników WOPR z Jastarni potwierdzono już pod koniec lipca. Zainfekowany został mężczyzna z kąpieliska "Leśna", który trafił do szpitala. 

14 pozostałych pracowników zostało wysłanych na kwarantannę, a plażę zamknięto. Przebadano również osoby z bliskiego kontaktu zakażonych, a na miejsce sprowadzono nową ekipę, by kąpielisko mogło funkcjonować. Krajowe media właśnie przekazały kolejne niepokojące informacje z Jastarni. Zakażenie koronawirusem potwierdzono już u 11 ratowników i osób z ich bliskiego otoczenia. Liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w nadmorskiej miejscowości może jeszcze wzrosnąć. 

Zamknięto kąpielisko "Nadmorska-Plażowa" w Jastarni, potwierdzono już 11 zakażeń

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W nadmorskiej miejscowości na kwarantannie przebywa ponad 20 osób, a kolejne czekają na testy. Do odwołania zamknięte zostało kąpielisko "Nadmorska-Plażowa", wciąż jednak funkcjonują trzy pozostałe: "Zdrojowa", "Ogrodowa" i "Leśna". Na razie nie podjęto decyzji o kompleksowych badaniach dla ratowników pracujących na kąpieliskach w województwie pomorskim.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, koronawirus na pogrzebie. Sanepid pilnie szuka uczestników

2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Z wakacji nad Bałtykiem wrócili zakażeni

Łącznie do tej pory na terenie naszego kraju potwierdzono zakażenie u 48 149 osób, a 1738 pacjentów zmarło w wyniku rozwinięcia się objawów COVID-19. W ostatnich dniach Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o rekordowych przyrostach nowych przypadków zakażeń. Na całym świecie odnotowano już ponad 18,2 mln zakażonych osób, a łącznie śmierć poniosło 692 tysięcy wykrytych przypadków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy do końca wierzyli, niestety nie żyje. Polskę obiegła najgorsza wiadomość
  2. Skandal. Napadł prezenterkę w pociągu, chciał ją zgwałcić na oczach 6-letniego syna
  3. Polskę obiegła tragiczna informacja. Nie żyje ważny polski duchowny
  4. Niebywałe, co robi ksiądz z katechetką. Nagranie obiegło całą Polskę
  5. Zmarł bohater filmów Krzysztofa Kononowicza. Zmagał się z nałogiem

Źródło: WP

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News