Ponad 100 000 ludzi zgromadziło się na Jasnej Górze, gdzie odbyło się nabożeństwo „za grzechy, nałogi narodu polskiego”. Przewodnim motywem Wielkiej Pokuty była aborcja. 

Jeszcze niedawno polskimi ulicami maszerowały kobiety, które gromadziły się w ramach Czarnego Protestu. W samej Warszawie na Placu Zamkowym zebrało się ponad 25 000 ubranych na czarno osób.

Jednakże, już po odrzuceniu ustawy zakazującej aborcji, odbyło się nabożeństwo na Jasnej Górze, w którym wzięło udział ponad 100 000 ludzi. Katolicy modlili się w ramach Wielkiej Pokuty pod hasłem „za grzechy, nałogi narodu polskiego”.

Motywem przewodnim nabożeństwa był temat aborcji. Przed rozpoczęciem ceremonii przemawiał mężczyzna, który mówił, że jego dziadek dokonując aborcji jako lekarz „zabił tysiące dzieci”.

– Dzieci nienarodzone, zabite przez mojego dziadka, błagam was, wybaczcie mu, powstrzymajcie to zło, nie pozwólcie mu umrzeć na wieki’. Ta modlitwa została wysłuchana, poczułem ich obecność i wiedziałem, że dziadek jest uratowany – mówił.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

...

Zobacz również