Skandaliczne słowa bp Frankowskiego. "Idzie na Polskę potop genderyzmu"

Skandaliczne słowa bp Frankowskiego. "Idzie na Polskę potop genderyzmu" Źródło: wikipedia/ryszard_holubowicz/

Jasna Góra zgromadziła dzisiejszego dnia nie tylko pielgrzymów, ale również samego biskupa Frankowskiego, który wygłosił kazanie podczas mszy. Z jego ust padły skandaliczne słowa, które wierni zapamiętają na długi czas. Duchowny wypowiedział się między innymi na temat osób LGBT oraz walki, którą powinniśmy podjąć.

Jasna Góra skupiła na sobie wzrok milionów Polaków. Nikt nie przypuszczał, że podczas uroczystego kazania nie tylko zostanie poruszony temat genderyzmu, ale również tego, że prowokatorem okaże się sam biskup Frankowski. Jego bezpośrednia wypowiedź wywołała sporo kontrowersji i oburzyła tysiące ludzi. 

Jasna Góra ugościła biskupa. Nikt nie spodziewał się takiego kazania 

W sobotę do Częstochowy dotarła XXVIII Pielgrzymka Rodzin Radia Maryja, gdzie powitał ich między innymi biskup Edward Frankowski. Duchowny wygłosił kazanie podczas mszy, w którym zdecydował się poruszyć temat osób LGBT. Wprost ostrzegał w nim Polaków przed genderyzmem, który jego zdaniem nadciąga i wpływa niekorzystnie na obywateli naszego kraju - nawet tych najmłodszych. 

-  Idzie na Polskę potop genderyzmu, LGBT, uczenia dewiacji już nawet przedszkolaków; idzie zalew profanacji, bezczeszczenia świętości poprzez internet, filmy, teatry, uniwersytety, szkoły, przedszkola, media, aż w końcu przez tzw. marsze równości. Klasztor jasnogórski, ojcowie paulini, mieszkańcy Częstochowy i pielgrzymi wznosili wyrazy modlitwy wynagradzającej, dokonali ekspiacji należnej Panu Bogu i Matce Najświętszej, szczególnie za profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej z tą tęczową aureolą. Grzech był publiczny, domaga się publicznej ekspiacji - mówił.  

Powinniśmy walczyć 

Biskup oznajmił, że powinniśmy walczyć ze wszelakimi "dewiacjami" i starać się jak najszybciej im zapobiegać. Wyznał, że najlepszym rozwiązaniem jest zjednoczenie swoich sił i bronienie się przed tym, co zaczyna nas otaczać. Oznajmił, że swój początek powinno znaleźć to na gruncie prawnym, by reagować na wszelaką agresję, na "świętokradztwo publiczne" oraz szydzenie z uczuć religijnych wiernych. Biskup nawiązał do tragicznej sytuacji z Wrocławia, gdzie doszło do ugodzenia księdza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Zatem jednym z celów tej wojny religijnej, prowadzonej przez środowiska lewicowo-liberalne, jest usunięcie religii z przestrzeni publicznej, przez walkę z symbolami religijnymi czy wyrzucenie religii ze szkół - oznajmił wiernym. 

Słowa Frankowskiego wywołały ogromne kontrowersje. Nie zabrakło osób, które jawnie krytykowały zdanie duchownego, co szczególnie widać w komentarzach w mediach społecznościowych, których z każdą godziną przybywa. Szczególnie oburzone są oczywiście osoby reprezentujące środowisko LGBT, które od lat walczą o równe prawa, jednak wciąż nie znajdują w reszcie społeczeństwa wsparcia i zrozumienia. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta piła napój przez słomkę. Następnego dnia już nie żyła. Gdy lekarze ją zobaczyli, byli PRZERAŻENI
  2. Ewa Farna poruszyła cały internet tym zdjęciem. Fanom wyszły oczy z orbit, gdy zobaczyli jak SCHUDŁA
  3. Druzgocące informacje. Ogromny pożar, rodzina gwiazdora TVP straciła dobytek, spłonęły też będące w środku zwierzaki
  4. 4-latek błagał by nie oddawali go rodzicom. Niedługo potem zmarł
  5. 22-latka wysłała rodzicom zdjęcie z kompromitującym, intymnym szczegółem. Reakcja jej ojca jest powalająca
  6. Skandaliczne słowa bp Frankowskiego. "Idzie na Polskę potop genderyzmu"

Źródło: gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News