Jasło: Gimnazjaliści wypluli hostię podczas mszy. Sprawą zajęła się policja
Wiadomości Pikio - 25 Kwietnia 2016

Jasło: Gimnazjaliści wypluli hostię podczas mszy. Sprawą zajęła się policja

Jak informują regionalne media, w jednym z jasielskich kościołów doszło do profanacji hostii przez trójkę gimnazjalistów. Sprawą zajęła się już policja.

Podczas jednej z czwartkowych mszy w kościele Franciszkanów w Jaśle, trójka gimnazjalistów wypluła komunię świętą. Nastolatkowie mieli także podeptać wyplutą hostię.

Według relacji innych uczestników mszy, gimnazjaliści nie zachowywali się "normalnie". Po przyjęciu komunii świętej, wyszli z kościoła głośno się śmiejąc. Zachowanie nastolatków zwróciło uwagę jednego z księży, który podążył za gimnazjalistami i przy kościelnych drzwiach odnalazł na ziemi podeptaną hostię. Kolejne zostały odnalezione na chodniku niedaleko kościoła.

Jak z kolei ustaliły media, trójka gimnazjalistów nie miała dotąd żadnych problemów z prawem. W szkole pod względem nieodpowiedniego zachowania nie wyróżniali się niczym wyjątkowym.

Sprawą zajęła się już policja, która ustali teraz czy doszło do popełnienia przestępstwa z artykułu 196 kodeksu karnego tj. kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych. Za obrazę uczuć religijnych grozi w Polsce nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Ponadto nastolatkom grozi wykluczenie ze wspólnoty religijnej, ponieważ kościelne prawo za bezczeszczenie hostii przewiduje tylko jedną karę - ekskomunikę.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: nowiny24 
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News