8-letni Jasiek nie żyje. Kolejna tragedia wstrząsnęła Polską

8-letni Jasiek nie żyje. Kolejna tragedia wstrząsnęła Polską Źródło: pixabay/emilia_baczynska/

Kilkuletni Jasiek, jak gdyby nigdy nic przechodził spokojnie po pasach. Nagle potrącił go tramwaj i jak podają media, chłopca nie udało się uratować. Choć policji wydawało się, że winny szybko został wyłoniony, niedługo potem pojawił się nowy, zaskakujący fakt.

8-letni Jasiek zginął na oczach dziesiątek osób, które starały się udzielić mu pomocy, jednak bezskutecznie. Szybko zaczęły pojawiać się dokładniejsze informacje na temat przyczyń zdarzenia i z czasem odkryło zupełnie nowe fakty. Śledztwo nagle okazało się o wiele bardziej skomplikowane niż zakładano.  

Mały Jasiek nie żyje 

Do wstrząsającego zdarzenia doszło na początku czerwca w Poznaniu na ulicy Hetmańskiej. 8-letni Jasiek przechodził wówczas na przejściu dla pieszych, gdy nagle potrącił go tramwaj. Mimo szybkiej interwencji świadków, a następnie ratowników medycznych, chłopca nie udało się uratować. Prokuratura od razu wszczęła śledztwo, chcąc dowiedzieć się, kto jest winnym śmierci chłopca.  

Z początkowych zeznań świadków wynikało, że malec wtargnął na pasy, gdy motornicza miała zielone światło, zatem on wówczas miał czerwone. Śledczy nie polegali jednak tylko na ich słowach i szybko sprawdzili kamerę umieszczoną w tramwaju. Na nagraniu widać, że tuż przed wjazdem na pasy, dla kobiety kierującej pojazdem, zapaliło się pomarańczowe światło co oznacza, że w chwili przekroczenia sygnalizacji świetlnej, było ono już czerwone. Nie było zatem najmniejszej wątpliwości, że to motornicza zawiniła, łamiąc przepisy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zaskakujący fakt w śledztwie 

Policja postanowiła sprawdzić dla pewności również miejscowy monitoring, który zarejestrował całą tragedię. Na jednej z przedstawionych taśm widać, że Jasiek wszedł na pasy, choć sygnalizacja wyraźnie tego zabraniała, bowiem na przejściu dla pieszych światło również było czerwone. W konsekwencji śledczy wciąż jednoznacznie nie uznali motorniczej za winną oraz nie postawili jej zarzutów. Jak wiadomo, od raz po wypadku, kobieta została przewieziona do szpitala ze względu na zły stan psychiczny, który wciąż nie ulega poprawie. Media informują, że gdy tylko będzie to możliwe, prokuratura będzie chciała wyciągnąć wobec niej konsekwencje, jednak z uwagi na nowe fakty, wymiar kary będzie łagodniejszy niż pierwotnie zakładano.  

  1. Justyna Żyła w CIĄŻY?! Opublikowała zdjęcie z zaokrąglonym brzuszkiem. Nikt już nie ma wątpliwości
  2. Nie żyje znany aktor. Fani i rodzina są w szoku. Zmarł niespodziewanie, miał 47 lat
  3. Właśnie ujawniono, co mama Dawida powiedziała mężowi. To dlatego się zabił
  4. Niesamowicie pokrzepiające informacje, ojciec wypuścił Dawidka żywego? Dowódca grupy poszukiwawczej wlał nadzieję w całą Polskę
  5. Wszystko miało miejsce dokładnie o 17:28. Na nagraniach z kamer widać dokładnie, co robił ojciec Dawidka
  6. Ojciec Dawidka ma też córkę! Wiąże się z nią dramatyczna historia
  7. Król disco polo zmiażdżył Sławomira! Ujawnił całą brutalną prawdę o gwiazdorze
  8. Niewiarygodne. Oto co znalazło się na grobie Kory, przechodniom opadają szczęki na sam widok
     

Źródło: fakt

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu