Ku uciesze gawiedzi w cyrku pokazywano karłów czy baby z brodami. Teraz facet płodzi dziecko, po czym obcina sobie ?męskość?, każe na siebie mówić Ania i ląduje w sejmie. Postęp na tyle zagalopował, że ?inność? musi być wysublimowana aby porwała tłumy.

?Polsat? postanowił pożerować na najprostszych ludzkich instynktach. Litości i wrażliwości. Świecący kikutem inwalida podczas konkursu tańca ma przyciągnąć przed odbiorniki miliony widzów, którzy z żalu będą wysyłać SMSy. Czego to się nie robi, żeby podbić oglądalność. Męska prostytutka (Rafalala – ogłaszająca się jako ?ona z twardym fiutem?) w programie publicystycznym też już była. Zresztą ta sama stacja zrezygnowała z pokazywania w otwartym ?Polsacie? największej imprezy sportowej w Polsce, czyli mundialu w siatkówce, każąc sobie srogo zapłacić za możliwość oglądania meczów. Albo wykupić dekoder z dostępem do ?Polsatu Sport?. Biznes jest biznes.

Jaś Mela był pełnosprawnym chłopcem do momentu, aż postanowił schronić się przed burzą w transformatorze elektrycznym. Finał zabawy z bezpiecznikami był taki, że popieścił go prąd i stracił lewe podudzie i prawie przedramię. Pozwał spółkę energetyczną o to, że budynek trafostacji nie był zamknięty. W efekcie dostał ponad 230 tys. zł odszkodowania, rentę i rozgłos medialny.

Urocze są te produkcje ku uciesze pospólstwa. ?Eurowizję? zgodnie z wizją europostępowców wygrywa baba z brodą, to czego królem parkietu nie może zostać rencista z protezami ręki i nogi? Wszak byłoby to zgodne z dominującą estetyką politycznej poprawności.

Telewizja Polsat chce zebrać publikę łamiąc tabu forowaniem w dziedzinie estetyki i sprawności gwiazdę bez kończyn. Nie zazdroszczę ?jury?trudów podjęcia obiektywnej oceny. Postęp ma to do siebie, że postępuje, niedługo dojdzie do tego, że w konkursie wokalnym wystąpi głuchoniemy i nikogo to już nawet nie zdziwi. A może bez ogródek zróbcie ?show? z grubej rury. Mam pomysł. Zaangażujcie do konkursu pary, które zelektryzują (byle nie w tym stopniu co łapanie za kable w trafostacji) widownie. Podrzucam wam kilka propozycji: Premier Tusk i Marysia z Gorzowa, Korwin i Grodzka, Terlikowski i Rafalala, Kaczyński z Urbanem. Wypisujcie w komentarzach swoje pomysły, Polsat zbierze to do kupy i zrobi ?szoł? ?Gwiazdy tańczą w cyrku?.

Uważam, że niesmaczne jest robienie z Jasia Meli autorytetu dla innych niepełnosprawnych. I epatowanie frazesami w stylu ?chcieć to móc?. Guzik prawda. Mela może nie dzięki swojemu uporowi, tylko dzięki temu, że ktoś go wylansował na gwiazdora. Rozumiem, że zwykłym szarym niepełnosprawnym brak uporu i tylko dlatego zamiast dorobić się nowoczesnych protez dzięki sponsorom, nadal jeżdżą zdezelowanymi wózkami z bazaru? Mąciciele którzy wzniecają w zwykłych anonimowych niepełnosprawnych fałszywą nadzieję na kolorowe życie które im się nie przytrafi, gdyż media nie zainteresują się szaraczkami, w końcu doprowadzą ich do czarnej melancholii.

W filmie, którego bohaterem jest właśnie Mela ?Mój biegun?, niedawno reklamowanym przez TVN pada kwestia ?okaleczyli mi syna?. Domyślam się, że firma ?Energa? ma na etacie kilku gestapowców, którzy zmuszają do zamykania się w trakcie burzy w budce z bezpiecznikami i grzebania w kablach?

No ale odnotujmy, że Jan Mela połowę gaży za każdy odcinek przeznaczy na swoją fundację ?Poza horyzonty?. Drugie pół ma pójść na wymarzony domek w Krakowie (nie oburza mnie to, jak dają to co, ma nie brać?) . Mam jednak nadzieję, że ten charytatywny gest nie jest podyktowany zimną, cyniczną kalkulacją, by złapani za serca widzowie przepychali go do kolejnych odcinków, bo wtedy okazałoby się, że lekarze oprócz nogi i ręki, przypadkowo amputowali mu także sumienie.

...

Zobacz również