Morderstwo Jarosława Ziętary. Kluczowy świadek zeznał co miano zrobić z ciałem dziennikarza

Morderstwo Jarosława Ziętary. Kluczowy świadek zeznał co miano zrobić z ciałem dziennikarza Źródło: pixabay.com/Ichigo121212

Jarosław Ziętara był dziennikarzem "Gazety Poznańskiej". Został uprowadzony i zamordowany we wrześniu 1992 roku. Kluczowy świadek w sprawie zeznał, co zrobiono z ciałem reportera.

Jarosław Ziętara był dziennikarstwem śledczym i zajmował się aferami gospodarczymi. 1 września 1992 roku zaginął bez śladu w drodze do pracy. Kluczowy świadek w sprawie morderstwa reportera zeznał przed sądem, co zrobiona z ciałem. 

Jarosław Ziętara został bestialsko zamordowany

Według ustaleń prokuratury z 1992 roku, dziennikarz w drodze do pracy został uprowadzony i zamordowany. W piątek w poznańskim sądzie okręgowym został kontynuowany proces przeciwko byłemu senatorowi Aleksandrowi Gawronikowi. Były polityk jest oskarżony o podżeganie do porwania i zabójstwa Ziętary, których dopuścić mieli się ochroniarze firmy Elektromis. Jak zeznał kluczowy świadek w sprawie, morderstwo dziennikarza było niezwykle brutalne. 

Zeznania przed sądem złożył były gangster odsiadujący wyrok dożywotniego pozbawienia wolności, Maciej B., pseudonim Baryła. Według ustaleń prokuratury to właśnie Baryła był świadkiem podżegania do porwania i zabójstwa Ziętary. Na początku śledztwa gangster zeznał, że osobiście był przy rozmowie Gawronika z ochroniarzami, podczas której były senator zlecił zabójstwo dziennikarza. W kwietniu 2016 roku odwołał je jednak i powiedział, że wszystko co zeznał przeciwko politykowi, to konfabulacje, ponieważ nie otrzymał pomocy ze strony prokuratury, na którą liczył.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W piątek przed sądem okręgowym gangster zeznał, że Ziętara został porwany przez czterech ochroniarzy firmy Elektromis, a następnie zamordowany na jej terenie. Potem zwłoki dziennikarza miały zostać przetransportowane na posesję Marka Z., a następnie rozpuszczone w kwasie. Wcześniej Baryła nie wspominał, że do zabójstwa doszło na terenie firmy.

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Samochody przejeżdżały, a on gwałcił ją bez opamiętania. Nikt nie reagował

Sprawa Ziętary została wznowiona w 2012 roku. Rok wcześniej z apelem do ówczesnego premiera RP Donalda Tuska zwrócili się redaktorzy naczelni dzienników „Fakt”, „Gazeta Wyborcza”, „Polska”, „Rzeczpospolita” i „Super Express”, którzy poprosili o odtajnienie informacji dotyczących sprawy zabójstwa dziennikarza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w pośpiechu wycofuje wadliwy produkt. Stwarza ZAGROŻENIE DLA ŻYCIA!
  2. Zdradzał swoją żonę od lat. Gdy dostał list od byłej kochanki, zemdlał
  3. Tata Kubusia przeżył istny dramat. Jego 3-letni syn zmarł, bo przeszkadzał w igraszkach mamie i kochankowi
  4. Najbardziej niesamowity w inteligencji znak zodiaku. Żaden inny mu nie dorównuje
  5. Nagle pan młody odwrócił się od ołtarza. Powiedział 4 zdania synkowi narzeczonej, po których zapadła cisza   

źródło: Gazeta Prawna

Następny artykuł