Jarosław Wałęsa nie wystartuje w wyborach? Nie dostał miejsca na listach

Jarosław Wałęsa nie wystartuje w wyborach? Nie dostał miejsca na listach Źródło: Youtube.com Platforma Obywatelska

Jarosław Wałęsa może nie wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego - donosi dziś "Rzeczpospolita" powołując się na anonimowego informatora z gdańskiej Platformy Obywatelskiej.

Jarosław Wałęsa, syn byłego prezydenta Polski, sprawuje dziś mandat europosła. Z ostatnich doniesień medialnych wynika, że syn Lecha Wałęsy nie wystartuje w wyborach do PE. Polityk z Gdańska ma jednak otrzymać inną polityczną propozycję, o której na razie nic nie wiadomo.

- Wałęsa nie wystartuje, ale będzie miał inną propozycję - powiedział "Rzeczpospolitej" informator gazety z Platformy Obywatelskiej.

Jarosław Wałęsa nie powalczy o mandat europosła. "Będzie miał inną propozycję"

Do tej pory mówiło się, że Jarosław Wałęsa otrzyma ostatnie miejsce na liście Koalicji Europejskiej, która sformowała się w lutym. "Jedynka" przypadnie na Pomorzu europosłowi i byłemu komisarzowi europejskiemu Januszowi Lewandowskiemu. Szczegóły odnośnie propozycji dla syna Wałęsy dziennik ma opisać szerzej w jutrzejszym wydaniu.

Roszady i negocjacje polityczne są być może związane z wczorajszymi wyborami prezydenckimi w Gdańsku. Przypomnijmy, w przyspieszonych wyborach z powodu tragicznej śmierci włodarza miasta Pawła Adamowicza, najlepszy wynik uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, która uzyskała ponad 82 proc. głosów.

Stanął naprzeciwko Pawła Adamowicza

Jarosław Wałęsa ubiegał się przed rokiem o urząd prezydenta Gdańska. Gdańska PO wystawiła go przeciwko Pawłowi Adamowiczowi, który po raz pierwszy od lat wystartował bez poparcia tej partii. Wałęsa zdobył 27,8 proc. głosów nie wchodząc do drugiej tury. Znaczna część jego elektoratu poparła w "dogrywce" Pawła Adamowicza.

Co ciekawe, aby ubiegać się o fotel prezydenta Gdańska Jarosław Wałęsa musiał zrezygnować z piastowania funkcji europosła Platformy Obywatelskiej. Możliwe, że chce dać szansę innym politykom PO, którzy dotąd nie mieli szansy zasiadać w Europarlamencie.

źródło: Rzeczpospolita

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News