Jarosław Kret w końcu przerywa milczenie. Szczerze o depresji

Jarosław Kret w końcu przerywa milczenie. Szczerze o depresji Źródło: Instagram/JarosławKret

Jarosław Kret długo nie mógł poradzić sobie z problemami. Po wygranej walce z zabierającej szczęście chorobą, postanowił pomóc innym ofiarom. Wszystko zawdzięcza psychoterapii.

Jarosław Kret nawet nie podejrzewał, że może przytrafić się mu coś tak strasznego. Mężczyzna na pewien czas oślepł na uroki życia. O jego złym samopoczuciu nikt nie wiedział. Nawet miłosne relacje nie spowodowały, że czarne chmury rozpierzchły się. Dopiero w trakcie podróży do Indii po utracie pracy i głośnym rozstaniu z Beatą Tadlą na łamach "Vivy" olśniło go, że jego stan nie jest normalny. Sam zdiagnozował u siebie depresję.

Nie skorzystał jednak z błyskotliwej rady Beaty Pawlikowskiej, by nie brać leków i na nowo zaprogramować umysł - postanowił udać się do psychologa. Roczna terapia pozwoliła mu poukładać sobie myśli. Pogodynek wciąż pozostaje w kontakcie z mądrą specjalistką. 

Jarosław Kret postanowił wydać bestseller

Teraz postanowił przerwać milczenie na temat depresji. Jarosław Kret tłumaczył, że to przez tę podstępną nieprzyjaciółkę rozpadły się jego dotychczasowe związki.

Fani nie do końca uwierzyli zapewnieniom gwiazdy, że za wszystkie nieszczęścia w jego życiu odpowiedzialny jest stan ciągłego smutku. Doradzili, by Kret przestał być "Piotrusiem Panem" niebiorącym odpowiedzialności za swoje życie. Celebryta nie przejął się falą hejtu i postanowił dalej uświadamiać społeczeństwo. 

Ostatnio ujawnił, że jego wiedza na temat zjawiska depresji jest na tyle rozległa, że warto ją spisać. W końcu szkoda by było, gdyby jego przemyślenia pozostały okryte mrokiem niepamięci. Jarosław Kret nie jest pierwszym, który zabiera głos w sprawie własnej choroby. Swoją "ekspercką" wiedzą zasłynęła już Joanna Koroniewska - specjalistka od glutenu. Jej śladem podążyła Natalia Siwiec uznając, że może doradzać innym w sprawach onkologii. Także Julia Wieniawa dokonała odkrycia na miarę Kopernika, twierdząc, że depresję w jej przypadku powoduje... jedzenie pizzy. Poradniki gwiazd jak dotąd sprzedają się jak świeże bułeczki, więc zabawa w znawcę tematu najwidoczniej się opłaca. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Depresji nie da się wyleczyć czytaniem poradników, ale pisanie pomaga oswoić się z przeszłością

Znajoma Jarosława Kreta potwierdziła spekulacje. Zadeklarowała, że jako pierwsze ustawi się w kolejce po jego książkę:

- Publikacja będzie dotyczyła depresji, na temat której Jarosław Kret tak dużo teraz wie. Powstaje we współpracy z jego terapeutką - powiedziała dziennikarzowi "Na żywo" dumna przyjaciółka.

Internautom ulżyło, że współautorką będzie psycholog z prawdziwego zdarzenia. Obawiali się, że udział w projekcie "Lecz się z Jarosławem Kretem" zakończy się tragedią cierpiących na depresję. Wygląda więc na to, że po ustaniu życiowej burzy gwiazdor zamierza wrócić do show-biznesu w wielkim stylu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najbrzydsza panna młoda w historii? Śmiali się z niej wszyscy, dziś wygląda pięknie
  2. Nie żyje córka legendarnego muzyka. Miała 24 lata, wzruszający wpis ojca
  3. Marta Kaczyńska jest w kolejnej ciąży?! Wielkie poruszenie po jej najnowszym zdjęciu (FOTO)
  4. Potężna burza wokół Anny Muchy. Fani pytają jej, jak po tym, co zrobiła, może wracać do męża i dziecka
  5. Koszmarna katastrofa lotnicza przy granicy z Polską. Nikt nie przeżył
  6. Dramatyczne słowa żony zabitego Adamowicza. Wyznała smutną prawdę i zamieściła zdjęcia

Źródło: Pudelek

 

Następny artykuł