Kaczyński ZREZYGNOWAŁ z ustawy! Ta decyzja wstrząsnęła Sejmem

Kaczyński ZREZYGNOWAŁ z ustawy! Ta decyzja wstrząsnęła Sejmem

Jarosław Kaczyński powoli wraca do zdrowia w swoim domu na warszawskim Żoliborzu. Zaczyna też brać coraz większy udział w życiu politycznym. Jednak wyborcy zdecydowanie nie spodziewali się tego, co prezes PiS ogłosił.

Jarosław Kaczyński znany jest ze swojego umiłowania do zwierząt, a zwłaszcza kotów. Jako pierwszy polityk złożył podpis pod projektem ustawy o ochronie zwierząt, którym kieruje poseł PiS Krzysztof Czabański. Projekt powstawał we współpracy z ekologami i jego założenia bez wątpienia można nazwać rewolucyjnymi. Projekt zakłada zakaz hodowli zwierząt na futra, zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach, zakaz rytualnego ubijania zwierząt na potrzeby eksportu, obowiązek oznaczania zwierząt, zakaz trzymania psów na łańcuchach, eliminuje dzikie hodowle zwierząt i schroniska, które nie mogą zapewnić odpowiednich warunków dla podopiecznych.

Jarosław Kaczyński zrezygnował ze swojego ukochanego projektu

Jeszcze przed pierwszym czytaniem PiS zrezygnował z części założeń ustawy. Pomimo że sam projekt cieszy się poparciem ze strony Kaczyńskiego, to musiał on zrezygnować z najbardziej kontrowersyjnych założeń, oraz podzielić wprowadzanie pozostałych na dwa etapy. Według specjalistów wywołane jest to tym, że Jarosław Kaczyński nie chce wprowadzać tak drastycznych zakazów tuż przed wyborami samorządowymi. Gdyby tego nie zrobił, mógłby się liczyć z bardzo dużą utratą głosów ze strony osób dotkniętych ustawą. Według ustaleń mediów z projektu ustawy zostanie usunięta część dotycząca uboju rytualnego oraz hodowli zwierząt na futra, przynajmniej na razie. Właśnie te postulaty znajdą się w 2 etapie wprowadzania ustawy, który będzie miał miejsce w 2019 roku. Jak na razie ustawa zajmie się stworzeniem systemu chroniącego zwierzęta domowe. Powrót Kaczyńskiego dla wielu oznaczał rozpoczęcie dużych zmian i faktycznie tak się stało. Jednak ludzie nie podejrzewali, że te zmiany przybiorą taką formę. Polacy zdecydowanie zupełnie inaczej to widzieli. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Cała Polska mówi o Małgorzacie Wassermann! Piorunujące oświadczenie
  2. Mieczysław Hryniewicz padł ofiarą przyjaciół. Okradli go, nie ma z czego żyć
  3. Właśnie ujawniono TREŚĆ tajnego listu do Morawieckiego! Premier pogrążony
źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News