Oficjalnie: Kaczyński zniknie z polityki! Czekają go ciężkie chwile

Oficjalnie: Kaczyński zniknie z polityki! Czekają go ciężkie chwile Źródło: Fot. YouTube/ Telewizja Republika Kalendarz Historyczny

Jarosław Kaczyński, najważniejszy obecnie polski polityk po raz drugi będzie musiał opuścić partię i Sejm na dłuższy okres. Powodem jego zniknięcia będzie kolejna operacja kolana. Jak przyznają anonimowi polityki PiS, prezes ma się "trochę" bać.

Jarosław Kaczyński już od trzech lat rządzi Polską z fotela szeregowego posła. Szef głównej partii Zjednoczonej Prawicy nawet nie stara się ukrywać swojej faktycznej pozycji, choć cały czas podkreśla, że Prezes Rady Ministrów i poszczególni członkowie jego gabinetu podejmują decyzje samodzielnie, ale po wyczerpujących konsultacjach. Taki sam przekaz płynie z ust partyjnych adwokatów Kaczyńskiego, jak Beata Mazurek czy Joachim Brudziński. Każda dłuższa nieobecność prezesa mocno odbija się na ugrupowaniu i dyscyplinie w jego wnętrzu.

By sobie to uświadomić, wystarczy sięgnąć do wypowiedzi szefa MSWiA z maja tego roku, kiedy Jarosław Kaczyński spędził aż 40 dni w szpitalu wojskowym przy ul. Szaserów na warszawskim Grochowie. Słowa o "delfinach" i możliwych przewrotach, jednoznacznie wskazały, jak ważny dla jedności w PiS jest zdrowy i obecny na miejscu prezes.

Jarosław Kaczyński znów zniknie

Ponad miesiąc nieobecności Kaczyńskiego w centrum procesu decyzyjnego w państwie i partii doprowadził do niemałego rozluźnienia. Zmusił również najważniejsze osoby w państwie do podróżowania na Szaserów. W pokazanie swojej zależności od szefa PiS zaangażowali się m.in. Mateusz Morawiecki, Andrzej Duda czy Beata Szydło. Trójka ta regularnie przybywała do Wojskowego Instytutu Medycznego na dłuższe narady przy szpitalnym łóżku, za pomocą których hospitalizowany Kaczyński mógł trzymać rękę na pulsie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Jak dowiedział się "Super Express" już na początku przyszłego roku, "Naczelnik" znów pozwoli lekarzom na użycie na sobie skalpela. Tym razem celem zabiegu będzie wstawienie w jego kolanie endoprotezy. Przypominamy, że pół roku zabieg dotyczył jedynie zlikwidowania stanu zapalnego, który trawił staw.

Prezes ma bać się operacji

Od anonimowych polityków Prawa i Sprawiedliwości "Super Express" dowiedział się, że Jarosław Kaczyński ma pewne obawy względem czekającej go operacji. Rąbka tajemnicy w tej kwestii uchylił jego czołowy współpracownik. - Prezes miał tę bakterię, wyleczył kolano z niej, ale nie wiadomo, czy ta endoproteza będzie wstawiona. Chciałby wymigać się od operacji. Ma obawę, że coś może pójść nie tak, dlatego trochę się boi. Wiadomo, też bym się trochę bał. Normalna sprawa - donosi "SE". Dziennik informuje także, iż operacja jest niezbędna, a jej termin nieprzypadkowy. Po niej Kaczyńskiego czeka również rehabilitacja, która musi dać widoczne efekty, zanim rozpocznie się kampania wyborcza przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, w której tak samo jak przy okazji wyborów samorządowych 2018, uczestniczył będzie osobiście. - Jesteśmy dobrej myśli. Chcemy, żeby był gotowy na kampanię do europarlamentu, więc lepiej, żeby przeszedł operację w miarę szybko, bo później jeszcze będzie go czekać rehabilitacja. A chcemy, aby Jarosław Kaczyński był w pełni sprawny i gotowy na marzec, bo w maju 2019 roku już eurowybory - wyjaśnia współpracownik prezesa PiS.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Doigrała się! Pawłowicz wyleci z PiS? Mają jej dość
  2. Suskiemu puściły nerwy! Obraził mieszkańców Warszawy
  3. Donald Tusk odpala prawdziwą bombę! To zniszczy PiS
  4. Znaki zodiaku, które stworzą długi i szczęśliwy związek. Prawdziwi szczęściarze!
  5. Znaki zodiaku, które mają nosa do interesów! Wróży się im duże pieniądze
źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News