Do tego Kaczyński zmusza swoich posłów. "Płakali, ich rodziny straciłyby wszystko"

Do tego Kaczyński zmusza swoich posłów. "Płakali, ich rodziny straciłyby wszystko"

Jarosław Kaczyński, jeszcze zanim trafił do szpitala, zapowiedział, że posłowie i senatorowie będą mieli obniżone pensje. W połowie maja sprawą zajął się Sejm, w środę zaś debatował nad tym Senat. Paweł Kukiz ujawnia, do czego zmuszeni zostali podwładni prezesa PiS.

Paweł Kukiz skomentował zawirowania wokół obniżenia wynagrodzeń parlamentarzystów. Jego zdaniem ta sprawa jest przykładem poniżenia polityków. - Mieliśmy przykład, jak można ludzi poniżyć i zdegenerować - skomentował głośne głosowanie w Sejmie.

Jarosław Kaczyński zmusza do tego swoich posłów

Paweł Kukiz nie kryje oburzenia sprawą obniżenia wynagrodzeń poselskich. Zgodnie z projektem dotychczasowe uposażenia polityków, którzy zarabiali ok. 10 tys. zł zmaleją do ok. 8 tys. zł brutto. Lider ruchu Kukiz'15 uważa, że posłowie PiS, którzy przegłosowali ten projekt ustawy, czuli się zastraszeni i zostali zmuszeni do takiego głosowania. Uważa on, że Jarosław Kaczyński wykorzystuje swoją władzę w partii autorytarnie. Szef klubu Kukiz'15 uważa, że parlamentarzyści z obozu rządzącego robili to także ze strachu o swoje rodziny. - Posłowie PiS głosowali, by sobie obniżyć wypłaty. Płakali i podnosili ręce, jak chce wódz. Mieli świadomość, że jeśli łapy nie podniosą, to wódz zabierze spółki skarbu państwa ich żonom, dzieciom itd. - podkreśla Paweł Kukiz.

Afera z nagrodami ministrów i jej konsekwencje

Jarosław Kaczyński zapowiedział obniżenie uposażeń parlamentarzystom na początku kwietnia. Było to pokłosie głośnej afery związanej z nagrodami, które Beata Szydło przyznała sobie i swoim ministrom w ubiegłym roku. Nagrody, które w sumie przekroczyły 2 mln zł, były wypłacane w miesięcznych ratach w formie de facto dodatku do pensji. Ponieważ sprawa ta wywołała silny sprzeciw społeczny, szef partii rządzącej zapowiedział, że nagrody zostaną przekazane na Caritas, zaś politycy będą odtąd żyli skromniej. Wiąże się to z obniżką wynagrodzeń dla posłów i senatorów. Ponadto obniżone mają zostać także wynagrodzenia dla prezydentów i burmistrzów miast oraz wójtów gmin. Ustawa obniżająca pensje parlamentarzystów czeka teraz w Senacie na głosowanie. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział, że jeśli Senatorowie poprą ustawę, zawnioskuje do prezydenta o projekt obniżenia wynagrodzeń także dla prezydium izby wyższej parlamentu. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Listy, groźby, pożar. Brejza idzie na noże z PiS-em
  2. Morawiecki nie zniósł presji! CAŁKIEM się wycofuje, wynagrodzenie odda
  3. Wielki skandal z PO i Kukiz'15. ";Zbiorowe orgie!"
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News