Sprzeciwiła się Kaczyńskiemu. Prezes PiS ją zniszczył

Sprzeciwiła się Kaczyńskiemu. Prezes PiS ją zniszczył

Jarosław Kaczyński po raz kolejny pokazał kto ma decydujący głos w poczynaniach Prawa i Sprawiedliwości. Prezes partii rządzącej nie ma zamiaru rezygnować z rządów twardej ręki. Boleśnie przekonała się o tym jedna z polityk PiS-u.

Jarosław Kaczyński dał raz jeszcze przykład tego, jak powinny wyglądać zdecydowane rządy w partii. Wiadomym jest, że jeśli ktoś sprzeciwia się woli prezesa, ten nie może liczyć na żadną taryfę ulgową. Boleśnie przekonała się o tym jedna z działaczek PiS-u, której nie po drodze było z ostatnimi decyzjami byłego premiera.

Jarosław Kaczyński zadecydował i nie uznaje sprzeciwu

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe, a co za tym idzie wybory na burmistrzów i prezydentów miast. Wiadomo też, że każdy kandydat musi mieć poparcie szefa partii, inaczej musi się liczyć z potencjalnymi kłopotami w swojej organizacji politycznej. Jarosław Kaczyński udzielił swoje pełne poparcie w ramach ubiegania się o fotel prezydenta Nowego Sącza żonie posła Arkadiusza Malarczyka. Ta decyzja była nie w smak posłance PiS-u Małgorzacie Bielskiej, która pomimo braku błogosławieństwa Jarosława Kaczyńskiego, zarejestrowała w czwartek swój komitet wyborczy w Nowym Sączu. Tym samym, posłanka partii rządzącej nie zastosowała się do woli prezesa Kaczyńskiego.

Nieposłuszeństwo będzie karane

W zaistniałych okolicznościach zaistniał tylko jeden scenariusz, który mógł zostać zrealizowany. Małgorzata Bielska została decyzją Jarosława Kaczyńskiego zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Taką informację podał przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Teraz starcie o fotel prezydenta w Nowym Sączu nabiera dodatkowych podtekstów politycznych. Prezes Jarosław Kaczyński widzi na tym stanowisku Iwonę Mularczyk, żonę znanego posła, mimo że nie ma ona jakiegokolwiek doświadczenia politycznego. Jak podają media, Małgorzata Bielska nie jest jedyną niezadowoloną osobą w strukturach lokalnego PiS-u, która podważa słuszność decyzji Jarosława Kaczyńskiego. Małżonka Arkadiusza Malarczyka  pracuje jako psycholog i pedagog szkolny, a mimo to uzyskała pełną aprobatę prezesa najsilniejszej formacji politycznej w kraju.  1. Nagły kryzys u największego sąsiada Polski! Premier przepadł bez śladu
  2. Trump zaprosił Dudę tylko po to, żeby go upokorzyć!
  3. Patryk Jaki ostatecznie się skompromitował. Wszystko jest na nagraniu
Następny artykuł