Załamany Kaczyński nad trumną największej damy. "Nic nie przywróci jej życia"

Załamany Kaczyński nad trumną największej damy. "Nic nie przywróci jej życia"

Jarosław Kaczyński właśnie pożegnał jedną z najważniejszych osób w swoim życiu. Była to prawdziwa dama, której odejście niewiarygodnie wstrząsnęło prezesem PiS.

Dzisiejszego dnia miał miejsce pogrzeb wielkiej Polki. Profesor Maria Dzielska była jedną z najwybitniejszych polskich historyków. Jej prace były najczęściej tłumaczonymi na języki obce. Na pogrzebie pani profesor było wiele wybitnych i wpływowych osób, a wśród nich pojawił się sam prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wygłosił przemowę nad trumną swojej wieloletniej przyjaciółki.

Jarosław Kaczyński czule żegna Marię Dziewulską

Prezes PiS znał profesor Dzielską od wielu lat. Łączyła ich silna więź, która objawiała się nie tylko w życiu prywatnym. Kaczyński w swojej przemowie podkreślił ogromne wsparcie, jakie okazała Dzielska, gdy partia była w ogromnych tarapatach. - Chciałem przede wszystkim pani profesor podziękować. O jej niezwykłych zasługach odnoszących się do jej pracy, do nauki, o jej zasługach w życiu społecznym tutaj już wiele mówiono. Ja mam zaszczyt reprezentować tutaj środowisko, które dzisiaj jest przy władzy w Polsce. A które było przez panią profesor wspierane. Wspierane na różne sposoby. Wspierane także wtedy, kiedy znajdowało się w wyjątkowo trudnej sytuacji, w opozycji, kiedy było atakowane; atakowane jest zresztą i dzisiaj - mówił Jarosław Kaczyński. Prezes PiS podkreślił również wspaniałą postawę profesor Dzielskiej jako prawdziwej patriotki, która bez wątpienia była. - Prof. Maria Dzielska służyła sprawie, którą najkrócej można określić po prostu Polska. Służyła Polsce, bo była polską patriotką - dodał. Podczas tego wystąpienia widać było, jak bardzo Kaczyński cierpi z powodu śmierci Marii Dzielskiej. Na koniec podziękował jej za wszystko i z żalem pożegnał jak prawdziwą przyjaciółkę. - Była kimś, z kim każda rozmowa jakoś wzbogacała i dawała ogromną satysfakcję. Dlatego jej odejście jest ciężkim ciosem dla jej przyjaciół, jest ciężkim ciosem także dla mnie. Wiem, że nic nie przywróci już jej do życia i to co mogę uczynić, to jeszcze raz, już w tym swoim imieniu, po prostu podziękować. Odpoczywaj Mario w pokoju - zakończył prezes PiS.  

Ile lat ma Jarosław Kaczyński?

Wszyscy wiedzą, że prezes PiS nie należy do najmłodszych, jednak ile tak naprawdę lat ma Jarosław Kaczyński? Urodził się 18 czerwca 1949 w Warszawie, co daje nam 69 lat. Niestety, widać już, że podeszły wiek daje się we znaki politykowi. Jego coraz częstsze wizyty w szpitalu związane początkowo z alergią, a później z nogą tylko to potwierdzają. Kaczyński musi teraz bardzo uważać na swoje zdrowie, jeżeli chce uniknąć kolejnych pobytów w szpitalu.Takie przeżycia jak śmierć najbliższych osób jedynie potęgują problemy ze zdrowiem.

PRZECZYTAJ: Duda nie wytrzymał, przerwał przemówienie. Wybuchł płaczem przed kamerami

PRZECZYTAJ: Marta Kaczyńska tuż przed porodem przeżywa dramat. To może zaszkodzić dziecku!

PRZECZYTAJ: Niebezpieczny wirus na Mazowszu. Służby nie dają sobie rady, grozi epidemią

Jarosław Kaczyński Fot. YouTube/Telewizja Republika Jarosław Kaczyński przemawia. Fot. Flickr.com Jarosław Kaczyński TVP Fot. YouTube/TVP Info źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News