Jarosław Kaczyński zniknie w styczniu z polityki. Choroba wygrywa z Prezesem

Jarosław Kaczyński zniknie w styczniu z polityki. Choroba wygrywa z Prezesem

Jarosław Kaczyński może znów na pewien czas zniknąć z polskiej polityki. Media donoszą, że w przypadku lidera Prawa i Sprawiedliwości nie obędzie się bez kolejnej operacji. W kontekście przyszłorocznych wyborów sprawa nabiera istotnego znaczenia.

Jarosław Kaczyński jest dziś politycznym "motorem napędowym" PiS. Trudno wyobrazić sobie partię rządzącą i realizację głównych założeń programowych bez osoby wyrazistego lidera.

Jarosław Kaczyński znów pojawi się w szpitalu?

Była ku temu okazja niespełna pół roku temu. Prezes PiS przeszedł wówczas infekcję bakteryjną w kolanie. W Wojskowym Instytucie Medycznym leczył chorobę zwyrodnieniową stawów. Nie tylko plotki głoszą, że prezesa Kaczyńskiego odwiedzali w warszawskim szpitalu czołowi politycy PiS, m. in. premier Mateusz Morawiecki. Zdrowie Kaczyńskiego poprawiło się wyraźnie i prezes przed wyborami samorządowymi prężne jeździł po Polsce udzielając wsparcia lokalnym politykom PiS. Diagnoza lekarzy jest jednak nieubłagana - lider partii rządzącej ponownie musi wrócić do szpitala na istotny dla niego zabieg. Zdaniem "Super Expressu" prezes chciałby uniknąć wstawienia endoprotezy stawu kolanowego. Powołał się przy tym na anonimowego informatora, wysoko postawionego polityka PiS. - Prezes miał tę bakterię, wyleczył kolano z niej, ale nie wiadomo, czy ta endoproteza będzie wstawiona. Chciałby wymigać się od operacji. Ma obawę, że coś może pójść nie tak, dlatego trochę się boi. Normalna sprawa - relacjonował tabloidowi anonimowy polityk.

Zabieg konieczny, a eurowybory za pasem

To oznaczałoby, że Kaczyński przeszedłby operację zapewne na początku 2019 roku. Na maj tego roku przewidziane są bowiem kolejne wybory, do Parlamentu Europejskiego. Na taką okoliczność prezes PiS musi być w najwyższej gotowości.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Chcemy, żeby był gotowy na kampanię do europarlamentu, więc lepiej żeby przeszedł operację w miarę szybko, bo później jeszcze będzie go czekać rehabilitacja. A chcemy, aby Jarosław Kaczyński był w pełni sprawny i gotowy na marzec, bo w maju 2019 roku już eurowybory - dodał anonimowy rozmówca gazety. Sprawę skomentował też europoseł PiS Karol Karski. - Pan prezes tryska energią. Widać, że czuje się bardzo dobrze - ocenił. wp.pl. - Ta operacja prezesa mogłaby być dużo wcześniej, gdyby nie stan zapalny w kolanie i infekcja bakteryjna - mówił tabloidowi ważny polityk obozu rządzącego.  1. Co dalej z Jakim i Wassermann? Ujawniono tajny plan Kaczyńskiego
  2. Kaczyński nigdy mu tego nie wybaczy. Kwaśniewski zawarł sojusz z Janem Pawłem II przed jego śmiercią
  3. Delfin podpłynął do nurka, błagał o pomoc. Szokujący finał
  4. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami
  5. Kaczyński tego nie wytrzyma. Jego ludzie przetrwonili majątek
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu