Kaczyński ma powód do radości! Najlepszy wynik od bardzo dawna

Kaczyński ma powód do radości! Najlepszy wynik od bardzo dawna

Jarosław Kaczyński dawno nie miał takich powodów do zadowolenia. Prawo i Sprawiedliwość może liczyć w sprzyjających okolicznościach na umocnienie samodzielnych rządów w państwie - wskazuje najnowszy sondaż dla "Rzeczpospolitej".

Jarosław Kaczyński ma powód do radości. Najnowszy sondaż zlecony przez dziennik "Rzeczpospolita" wykazuje, że PiS może liczyć na głos zarówno twardego elektoratu, jak i mniej zdecydowanych wyborców.

Znakomity wynik PiS. Jarosław Kaczyński ma się z czego cieszyć

Sondażownia IBRIS wskazuje, że aż 48 proc. ankietowanych byłoby w stanie poprzeć Prawo i Sprawiedliwość. Nie chodzi jednak wyłącznie o "twarde" poparcie - w ankiecie wzięto pod uwagę również możliwe zagłosowanie na partię "drugiego wyboru". - 48 procent badanych deklaruje, że jest (albo wielka, albo tylko pewna) szansa, by zagłosowali na obecnie rządzące ugrupowanie. Dla tych, którzy nie są pewni, ale nie wykluczają takiej decyzji, PiS to z reguły partia „drugiego wyboru” - czytamy na Rp.pl W tym gronie są też ci, którzy dawniej głosowali już na partię Jarosława Kaczyńskiego, ale dziś nie są pewni co do swoich preferencji wyborczych. Można określić tę grupę mianem wyborców zawiedzionych rządami PiS, ale nie do tego stopnia, by chcieli oddawać głos na polityczną konkurencję.

Spora grupa "rozważających" zagłosowałaby na PiS

Na wspomniane 48 procent składa się tzw. "żelazny elektorat" liczący dziś - według badania IBRIS - 27 proc. oraz grupa "rozważająca zagłosowanie na PiS" (21 proc.). Są i mniej pokrzepiające wiadomości dla partii rządzącej. PiS zbiera nie tylko wysoki odsetek wyborców skłonnych zagłosować na partię Kaczyńskiego - angażuje podobny wskaźnik zdecydowanych przeciwników. Na pewno na PiS nie zagłosowałoby dziś 48 proc. przepytanych Polaków. Badania są dowodem na silną polaryzację polskiego społeczeństwa. Jedynie 2 proc. badanych jeszcze nie wie, czy będzie głosowało na PiS, czy przeciwko tej partii... DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: - Potencjalny elektorat PiS to mniej więcej połowa wyborców - skomentował dla gazety wyniki sondażu Marcin Duma, szef IBRiS. Przybliżony wynik w wyborach parlamentarnych pozwoliłby utrzymać samodzielne rządy PiS, bez specjalnego oglądania się na możliwe koalicje.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Marzenia Kaczyńskiego legły w gruzach. Są najnowsze badania sondażowni
  2. Prawo i Sprawiedliwość chce zakazać Polakom pornografii. „Nie możemy pozwolić na demoralizację”
  3. Katarzyna Warnke: wiek gwiazdy zaskakuje. Jej mąż jest dużo młodszy
  4. Ile zarabia Katarzyna Figura? Zarobki gwiazdy wprawiają w osłupienie
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News