Zapadł WYROK ws. Kaczyńskiego. Sąd nie miał wątpliwości

Zapadł WYROK ws. Kaczyńskiego. Sąd nie miał wątpliwości

Jeszcze w 2016 roku Radosław Sikorski pozwał prezesa PiS. Teraz Jarosław Kaczyński usłyszał wyrok w tej sprawie. Sąd podejmując decyzję, nie miał wątpliwości co do jej treści.

Sprawa katastrofy smoleńskiej dla prezesa PiS jest wciąż otwartą raną, która nie chce się zagoić. Bardzo emocjonalnie podchodzi do wszelkich działań, które mają związek z katastrofą sprzed 8 lat, w której zmarł między innymi Lech Kaczyński wraz z małżonką. Jednak w niektórych wypowiedziach według Radosława Sikorskiego prezes PiS posunął się za daleko. Jarosław Kaczyński w wywiadach dla mediów powiedział, że były szef MSZ dopuścił się "zdrady dyplomatycznej". Sikorski postanowił działać i w 2016 roku wytoczył sprawę przeciwko Kaczyńskiemu. Dzisiejszego dnia Sąd Okręgowy w Warszawie podjął decyzję i uniewinnił Jarosława Kaczyńskiego. Sikorski bez wątpienia nie jest zadowolony z takiego obrotu sytuacji.

Jarosław Kaczyński pozwany

Według Sikorskiego prezes PiS w wypowiedziach dla mediów naruszały jego dobre imię i godność. Chodzi dokładnie o stwierdzenie, że Radosław Sikorski dopuścił się "dyplomatycznej zdrady". Według Kaczyńskiego Sikorski wycofał się z decyzji o eksterytorialność miejsca katastrofy smoleńskiej. Były szef MSZ w sądzie domagał się od Kaczyńskiego oficjalnych przeprosin oraz wpłaty na konto Fundacji dla Polski w wysokości 30 tysięcy złotych. Jednak sąd zadecydował, że prezes PiS nie musi przepraszać Sikorskiego za jego słowa. Treść przeprosin miała brzmieć następująco: - W związku z udzielonymi przeze mnie wywiadami dla www.onet.pl oraz PAP, przepraszam pana Radosława Sikorskiego za podanie nieprawdziwych informacji, jakoby pełniąc funkcję Ministra Spraw Zagranicznych cofnął notę dyplomatyczną w sprawie uznania miejsca katastrofy smoleńskiej za eksterytorialne i dopuścił się zdrady dyplomatycznej. Swoją wypowiedzią naruszyłem dobra osobiste pana Radosława Sikorskiego w postaci dobrego imienia, czci oraz godności. Jarosław Kaczyński.  - Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Bestialskie zabawy z młodości najważniejszej twarzy TVP! Dziś się tego wstydzi
  2. Nie do wiary! PiS pomaga Tuskowi w kluczowej sprawie w UE
  3. NOWE fakty ws. śmierci Andrzeja Leppera! Szokujące informacje
źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News