Kaczyński uruchomi podwójne 500 plus. "No to pozamiatane"

Kaczyński uruchomi podwójne 500 plus. "No to pozamiatane" Źródło: Telewizja Republika

Jarosław Kaczyński bardzo odważnie rozpoczął kampanię wyborczą swojej partii. Tak zwana "piątka Kaczyńskiego" była jednym z największych przedsięwzięć partii. Nawet przeciwnicy polityczni przyznają, że z taką propozycją trudno będzie przegrać wybory.

Jarosław Kaczyński już jakiś czas temu oficjalnie zapowiedział program Prawa i Sprawiedliwości na najbliższe wybory parlamentarne. W tak zwanej "piątce Kaczyńskiego" znalazły się pomysły między innymi zwiększenia wysokości emerytur, a także rozszerzenia programu "500 plus". Niektórzy tę nową formę, w której świadczenie ma być przyznawane nawet na pierwsze dziecko nazywają "podwójnym 500 plus".

Te słowa stały się wielkim problemem dla środowisk tak zwanej opozycji totalnej. Ze strony Koalicji Europejskiej nie powstał konkurencyjny projekt. Komentatorzy stwierdzają krótko, że opozycja totalna nie ma nic lepszego do zaoferowania i jest "po prostu pozamiatane".

Jarosław Kaczyński swoją propozycją wygra wybory?

Wiele osób wskazuje, że pomimo całej kontrowersyjności projektu 500 plus na każde dziecko niezależnie od dochodu oraz innych programów socjalnych, oferowanych przez Prawo i Sprawiedliwość, z pewnością zostanie on pozytywnie przyjęty przez społeczeństwo. Pozwoli to partii rządzącej pozyskać nowy elektorat wśród ludzi, którzy mają niskie dochody oraz jedno dziecko.

Trudno ukryć, że w programie wsparcie znajdzie wiele potrzebujących rodzin, jeśli tylko w chwili gdy wydatki będą mieściły się w budżecie państwa. Rozszerzenie programu "500 plus" jest poniekąd spełnieniem obietnicy z poprzednich wyborów, z której PiS się wycofało. Jednak nie ulega wątpliwości, że ten nowy sposób zbierania głosów wyborców, za pomocą ich własnych pieniędzy jest praktykowany od wielu lat nie tylko w Polsce. Eksperci wskazują tu na duży problem ze społeczeństwie, które nie zdaje sobie z tego sprawy, ani nawet ze skutków takich działań na dłuższą metę. Internauci również zabierają głos i wskazują na długoterminowe oddziaływanie projektu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Ludzie nie zdają sobie sprawy, że dostaną pieniądze, ale w krótkim czasie dużo więcej stracą, tylko niezauważalnie. To tylko kiełbasa wyborcza, którą karmieni jesteśmy przez każdą z partii - napisał internauta.

- PiS przedstawił rozszerzone "500 plus", a opozycja totalna nic. Konfederacja nadal ma zbyt małe poparcie. No to pozamiatane, wiadomo kto wygra wybory - skwitowała internautka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska jak Agata Duda? Aktorka wygląda niemal identycznie!
  2. Córki Hanny Lis to prawdziwe piękności. Julia i Ania mogłyby zostać gwiazdami!
  3. Już nie nauczyciele. Kolejna grupa zawodowa zapowiada strajk
  4. Po zawieszeniu strajku część nauczycieli domaga się dymisji Broniarza
  5. Gigantyczne kontrowersje wokół Małgorzaty Rozenek. Gwiazda przemówiła
  6. Wygląda to bardzo źle. Niepokojąca prognoza pogody na dzisiejszy wieczór, uważajcie

źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News