Jarosław Kaczyński od samego początku przejęcia przez PiS władzy skrupulatnie wprowadza reformy i ustawy, które realizują jego wizję Polski. Zmiany te są głośno krytykowane przez opozycję oraz część społeczeństwa. Jedn z byłych ministrów wyjawił wstrząsające plany prezesa PiS.

Reforma sądownictwa wprowadzona przez rząd PiS wywołała niemałe zamieszanie w polskiej polityce, ale i nie tylko, ponieważ również Parlament Europejski zainteresował się poczynaniami partii prowadzonej przez Jarosława Kaczyńskiego.

Zdecydowane największy sprzeciw wzbudziła ustawa o Sądzie Najwyższym, która weszła w życie na początku lipca. Mimo to sędziowie SN, którzy nie zgadzają się na zmiany PiS, dalej walczą i korzystając ze swoich uprawnień, zawiesili część postanowień, które zawiera wprowadzona ustawa i oddali je pod ocenę Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Jarosław Kaczyński krytykowany przez byłego ministra

Radosław Sikorski wprost krytykuje metody, jakich używa rząd PiS podczas sprawowania władzy. Według niego Polska cofa się do czasów zamordyzmu, a zmiany w SN mają na celu by „miernoty zastąpiły ludzi kompetentnych”. W ten sposób aktualnej władzy będzie łatwiej kontrolować Sąd Najwyższy.

Sikorski dodaje również, że Kaczyński w tym momencie ma takie wpływy, że bez problemu mógłby sfałszować wybory! Były minister twierdzi, że prezes PiS ma plan masowego stawiania zarzutów politykom PO.

– Chodzi o przejęcie polityczne sądów po to, żeby Kaczyński mógł postawić zarzuty Tuskowi, może mnie, żeby Trybunał Stanu nie mógł działać i żeby w rękach Kaczyńskiego była decyzja o tym, czy wybory będą uznane, czy nie. Najlepszym dowodem tego jest przesunięcie oficera prowadzącego z Trybunału Konstytucyjnego do Sądu Najwyższego. TK już został spacyfikowany, jest posłuszny, więc z punktu widzenia partii rządzącej trzeba uporządkować SN – mówił Sikorski.

Kiedy Kaczyński odejdzie z polityki? Musi najpierw osiągnąć swój cel

Nie da się ukryć, że prezes PiS ma już swoje lata. Dodatkowo nie tak dawno przekonaliśmy się, że jego zdrowie powoli też zaczyna niedomagać. Podczas gdy prezes PiS przebywał w szpitalu, wiele osób zastanawiało się, kiedy Kaczyński odejdzie z polityki. Jak widać, prezes PiS chce własnoręcznie doprowadzić swój plan do końca, aby odnieść zamierzony cel. Pokazuje to, że Jarosław Kaczyński będzie tak długo na czele PiS, póki ten cel nie zostanie osiągnięty. Dopiero wtedy najważniejszy człowiek w naszym kraju zdecyduje się na powołanie swojego następcy.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

PRZECZYTAJ: Ujawniono kontrowersyjne tajemnice Dudy! Podatnicy są wściekli

PRZECZYTAJ: Pieniądze od rządu okazały się pułapką! Wyborcy wściekli na PiS

PRZECZYTAJ: Patryk Jaki wpadł w FURIĘ. Będą masowe pozwy

PRZECZYTAJ: Szczeniak miał zmasakrowaną czaszkę. Koniec historii daje nadzieję

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org
fot. wikimedia.org

Tak wyglądały protesty przeciw zmianom w sądownictwie [ZDJĘCIA]


Jak bogaty jest prezydent Krakowa? Szokujące! Majątki kandydatów w wyborach...

źródło: msn.pl