Kaczyński wspiera WOŚP? Bliski współpracownik się wygadał

Kaczyński wspiera WOŚP? Bliski współpracownik się wygadał Źródło: Fot. YouTube/FAKT24.pl

Choć Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zachęca do wspierania Caritasu kosztem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jarosław Kaczyński chętnie wyłamuje się z tej narracji. Prezes zawsze przekazuje własne pieniądze na poczet działalności Fundacji, a nawet przekazuje przedmioty na jej aukcję. Czy to możliwe? Bliski współpracownik polityka wygadał się w rozmowie z mediami. Tego nie spodziewał się chyba nikt!

Jarosław Kaczyński co roku angażuje się w pomoc potrzebującym. Prezes PiS zawsze wrzuca pieniądze do puszek kwestujących dzieci i młodzieży, licząc na to, że zostaną spożytkowane na szczytny cel. Polityk nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Liczni działacze, posłowie, a nawet sam Prezydent RP i Pierwsza Dana pomagają w osiągnięciu prze fundację jak najlepszego wyniku. Przypomnijmy, że dwa lata temu Pałac Prezydencki przekazał na aukcję WOŚP słynną fotografię Agaty Kornhauser-Dudy z wizyty papieża Franciszka w Polsce, którą sprzedano za 200 tys. złotych, o czym m.in. pisaliśmy na Pikio.pl.

Jeden z bliskich współpracowników Jarosława Kaczyńskiego przekazał mediom, że jego pomoc nie jest jedynie kurtuazyjnym aktem, a powoduje nim szczera chęć zrobienia czegoś dobrego. Jak wpłynie to na jego wizerunek wśród najtwardszego elektoratu?

Jarosław Kaczyński chętnie wpłaca pieniądze na WOŚP

Anonimowy współpracownik, do którego dotarł "Fakt", stwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że prezes PiS zawsze pamięta o Finale WOŚP i dba, by nie mieć tego dnia pustego portfela. - Jak tylko dzieciaki kwestują, zaraz wpłaca. Prezes pamiętał, że jest finał Orkiestry, sprawdzał, czy aby ma w portfelu pieniądze, bo datek musi być. To było bardzo ważne - cytuje swoje źródło gazeta. Wpieranie Fundacji Jerzego Owsiaka przez Kaczyńskiego to jednak nie tylko pieniądze dla kwestujących. To także liczne licytacje, w których polityk uczestniczy co roku.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Już 9 lat temu na aukcji pojawił się podpisany przez niego i Bronisława Komorowskiego egzemplarz Konstytucji RP z 1997 roku. W tamtym roku natomiast pod młotek poszedł podpisany przez niego słynny atlas kotów, w którym zaczytał się podczas jednego z posiedzeń Sejmu, co wywołało sporą sensację. Książka poszła za 25 300 złotych. Jarosław Kaczyński napisał w niej następujące słowa: "Dla przyjaciół zwierząt z bardzo serdecznymi pozdrowieniami".

Konflikt PiS-WOŚP

Spięcia między politykami PiS a Jerzym Owsiakiem trwają już od lat. Jedną z najważniejszych linii sporu jest słynny Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, o którym działacze obecnie rządzącej partii wypowiadają się z niemałą dozą odrazy i oburzenia. Niedawno także Jerzy Owsiak sądził się z Krystyną Pawłowicz. Posłanka posądziła go o zniesławienie po tym, jak zasugerował na woodstockowej scenie, że powinna w swoim życiu spróbować seksu. Proces przegrał. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Andrzej Duda nie ma już przed nimi tajemnic! Eksperci rozgryźli każdy jego gest
  2. Krystyna Pawłowicz okrzyknięta ikoną mody?! Internauci nigdy nie byli tak bezlitośni
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
  źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News