Kaczyński chory i bezsilny. Po cichu władzę przejmuje "Zakon PC", którego jest członkiem

Kaczyński chory i bezsilny. Po cichu władzę przejmuje "Zakon PC", którego jest członkiem

Jarosław Kaczyński już od dłuższego czasu widocznie opada z sił. Prezes PiS cały czas przebywa w szpitalu z powodu problemów z kolanem. Fakt jego kiepskiego stanu zdrowia powoli wykorzystują inni, aby przejmować władzę w partii i państwie.

Jarosław Kaczyński cały czas przebywa w warszawskim szpitalu przy ulicy Szaserów. Jest tam leczony z powodu zwyrodnienia stawu kolanowego. Jednak jego problemy zdrowotne zaczęły się  znacznie wcześniej. Jeszcze jakiś czas temu prezes PiS z powodu alergii musiał odwołać jedno ze swoich wystąpień. Jego stan zdrowia wymusił na nim częściowe wycofanie się z życia politycznego. Kaczyński ostatnio mało się wypowiadał oraz pojawiał się tylko tam, gdzie jego obecność była niezbędna. Nawet tam byli ludzie, którzy cały czas nad nim czuwali wiedząc, z jakimi problemami się zmaga. Teraz czeka go zabieg na kolanie oraz długa rehabilitacja. Przez inni członkowie partii muszą go zastępować.

Jarosław Kaczyński: jego władza jest po cichu przejmowana

Teraz gdy Kaczyński jest wycofany z polityki przez swoje zaniedbane zdrowie do sterów PiS po cichu, z dala od medialnego poklasku przeszły osoby z jego najbliższego otoczenia. Bardzo często doradzali oni prezesowi w kluczowych decyzjach. Sam darzy ich bardzo dużym zaufaniem. Mowa tutaj o tajemniczym Zakonie PC. Jarosław Kaczyński sam do niego należy, podobnie jak Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński czy Adam Lipiński oraz wielu innych wysoko postawionych członków PiS. Teraz to właśnie najważniejsi członkowie świty prezesa starają się wykorzystać jego brak na swoją korzyść.

Czym jest Zakon PC?

Zakon jest jedna z najbardziej tajemniczych organizacji w Polsce. Są to najbardziej wpływowi członkowie PiS z najbliższego grona prezesa Kaczyńskiego. Wywodzą się jeszcze z partii, która zapoczątkowała PiS, czyli Porozumienia Centrum. Stąd właśnie ich nazwa - Zakon PC. Mają bardzo duży wpływ na decyzje zapadające w partii, a po ostatnich wyborach parlamentarnych również i w całym rządzie. Jarosław Kaczyński bardzo liczy się z ich zdaniem. Licząc się z ich sugestiami podczas podejmowania najważniejszych decyzji politycznych.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
Zobacz także:
  1. PiS mu nie pomógł! Marszałek Terlecki UKARANY
  2. Ostre kulisy odejścia Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej. „Nie wytrzymałam, pierdo***łam drzwiami”
  3. Szokujące ustalenia, prokuratura zaczyna śledztwo. Polityk PiS zabił człowieka!
Następny artykuł