PiS idzie po władzę absolutną. Wiemy, od czego Kaczyński zacznie

PiS idzie po władzę absolutną. Wiemy, od czego Kaczyński zacznie Źródło: Fot. Flickr

Jarosław Kaczyński coraz bardziej stanowczo przygotowuje się do nadchodzącej wielkimi krokami batalii o samorządy. Już wiemy, w jaki sposób prezes PiS rozpocznie akcję zdobywania zaufania lokalnych wyborców.

Partia rządząca zaplanowała cykl ponad 700 spotkań w całej Polsce, podczas których politycy podejmą temat przyszłości naszego kraju. Na pierwsze z nich, 15 kwietnia w Wielkopolsce, przyjedzie na pewno szef ugrupowania.

Jarosław Kaczyński wyrusza w Polskę

- Tych spotkań w ciągu kilku miesięcy ma być 700 w całym kraju. Jeżeli chodzi o Trzciankę, na pewno pojawi się Jarosław Kaczyński, któremu będzie towarzyszyło kilka osób. Na razie nie jest potwierdzone, kto dokładnie. Ale zdecydowanie najważniejszą osobą będzie prezes Kaczyński - powiedział w rozmowie z Onetem Marcin Porzucek, pełniący funkcję posła z ramienia PiS. - To będą po prostu rozmowy o Polsce. Na pewno w ich trakcie pojawi się wiele interesujących wątków - dodał polityk. Lokalne media twierdzą, że spotkanie rozpocznie kampanię wyborczą PiS przed wyborami samorządowymi. Przedstawiciele partii nie potwierdzają jednak tych informacji.

Kampania rusza już za moment

Za politycznymi kulisami spekuluje się także, iż podczas spotkania w Trzciance poznamy nazwiska kandydatów obozu rządzącego na prezydenta Piły oraz lokalnego burmistrza. Na ten temat Porzucek wypowiedział się niezwykle lakonicznie. - Nic nie jest rozstrzygnięte. Decyzji nie podjął jeszcze komitet polityczny. Wiem, że media lokalne chciałyby, żeby to nastąpiło jak najszybciej, ale czy to stanie się w niedzielę, tego nie mogę potwierdzić - stwierdził poseł.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Poseł obozu rządzącego WŚCIEKŁY na Kaczyńskiego za odebranie pensji
  2. Ksiądz, który oskarża Morawieckiego: „Grożą mi śmiercią. Boję się, że mnie zabiją”
  3. Dziennikarz ujawnił szokujące sekrety posłów! Odbiera mowę
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News