Jarosław Kaczyński właśnie został wkopany przez jednego z najważniejszych ludzi w rządzie. Wszystko to, co dotychczas budowali, legło w gruzach. Cała Polska jest wstrząśnięta, nie w taki sposób buduje się zaufanie w społeczeństwie.

Jarosław Kaczyński będzie wściekły, jeden z jego najważniejszych ludzi zniszczył wszystko, co zbudowali dotychczas. Cała narracja legła w gruzach i teraz wiadomo, że Prawo i Sprawiedliwość nie miało dobrych intencji w sprawie Marszu Niepodległości. Wicepremier powinien się dwa razy zastanowić, zanim powie coś, co może zaszkodzić jego partii.

Gościem w Trzecim Programie Polskiego Radia był wicepremier Piotr Gliński. Rozmawiali tam o polityce, ale również i Marszu Niepodległości, który jest organizowany przez narodowców w Warszawie. Kilka dni temu prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała przemarszu ze względu na kwestie bezpieczeństwa oraz hasła, jakie tam niosą. To samo zrobiono we Wrocławiu. W obu przypadkach sąd uchylił decyzje prezydentów miast.

W chwili, gdy prezydent Warszawy zakazała Marszu, w obronę wziął go Andrzej Duda. Postanowiono, że to on i rząd zorganizują pochód, który zacznie się w tym samym miejscu, czyli na rondzie Romana Dmowskiego, a skończy się na błoniach Stadionu Narodowego. Wcześniej politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydent byli zaproszeni na Marsz Niepodległości, ci jednak nie przyjęli propozycji. Chcieli, aby na Marszu były same flagi państwowe, organizatorzy nie mogli się na to zgodzić i nie zawarto porozumienia.

Jarosław Kaczyński – jego plan legł w gruzach

Teraz Piotr Gliński zniszczył to, co Jarosław Kaczyński i PiS budowali przez kilka dni. Narracja była prosta – Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazuje marszu, a PiS go ratuje. Okazuje się jednak, że rząd już taki pomysł miał i to o wiele wcześniej, aby zastąpić Marsz Niepodległości swoim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda pójdzie z narodowcami? Najśmieszniejsze memy przed Marszem Niepodległości

Decyzja o zorganizowaniu marszu państwowego, nie była związana z decyzją Hanny Gronkiewicz-Waltz. Od dawna chcieliśmy to zrobić – powiedział wicepremier Piotr Gliński na antenie radia.

Od kilku dni rząd starał się forsować opinię, że oni ratują Marsz Niepodległości i zapraszają na niego wszystkich. Poseł Winnicki mówi, że to nie wystawia dobrej opinii Jarosławowi Kaczyńskiemu i rządowi Prawa i Sprawiedliwości.

– To stwierdzenie nie tylko burzy całą, dotychczasową narrację rządu, ale i nie wystawia chlubnego świadectwa jego powadze. „Od dawna chcieli to zrobić” i ogłosili decyzję 4 dni przed setną rocznicą? Studenci z większym wyprzedzeniem zapraszają na domówkę… – napisał na Twitterze poseł Winnicki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będzie niebezpiecznie! Wojsko siłą zablokuje Marsz Niepodległości
  2. Kora o PiSie. Słowa gwiazdy które zmiażdżyły władzę
  3. Kościół w Polsce bliski upadku? Polacy mają go coraz bardziej dość
  4. Znaki zodiaku i to, jak chcą być KOCHANE
  5. Szczeniak, którego przygarnęli, nie był psem. Wszyscy byli zszokowani

Małgorzata Wassermann pokazała swoją prawdziwą twarz! Takiej jej nie znaliśmy