Jarosław Kaczyński uderza w stolicę! "Warszawa osiągnęła dno!"

Jarosław Kaczyński uderza w stolicę! "Warszawa osiągnęła dno!"

Jarosław Kaczyński znalazł się właśnie na językach polskiej opinii publicznej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości niezwykle gorzko wypowiedział się na temat Warszawy, nie szczędząc słów krytyki osobom, które nią obecnie zarządzają. Wielu wyborców jest zaskoczonych opinią polityka, nazywając ją przesadnie ostrą.

Jarosław Kaczyński gorąco wspiera w wyścigu po fotel prezydenta stolicy Patryka Jakiego. Aby go wypromować, poseł opowiedział o rządach Platformy Obywatelskiej w stolicy, wytykając błędy prezydent z ramienia ugrupowania opozycyjnego. - Warszawa po 1989 r. rozwijała się bez planu, w sposób chaotyczny, wśród poważnych nadużyć, z narastającymi patologiami i przestępczością - opowiedział Kaczyński, zaznaczając jednak zbawienną rolę w odmienieniu obrazu stolicy w czasie prezydentury swego brata.

Co Jarosław Kaczyński sądzi o prezydenturze Hanny Gronkiewicz-Waltz?

- Potem nastał czas bardzo zły. Wszystko wróciło w formie bardzo zaostrzonej. Rządy Hanny Gronkiewicz-Waltz, których symbolem jest afera reprywatyzacyjna, czyli wielki rabunek Polaków. (...) Warszawa osiągnęła dno - grzmiał prezes Prawa i Sprawiedliwości. - Anarchia, rządy deweloperów, budowanie gmachów, które w żaden sposób nie łączą się z zabytkową architekturą otoczenia i mnóstwo innych nadużyć - wyliczył ostatecznie polityk, zapewniając, że to właśnie Patryk Jaki jest człowiekiem mającym plan na całkowite odmienienie wizerunku Warszawy w oczach mieszkańców oraz turystów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak Polacy zareagowali na stanowcze słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości?

Ostry ton, który przyjął Jarosław Kaczyński, zadziwił wielu wyborców. Chociaż domyślali się, że w czasie kampanii przed wyborami samorządowymi 2018 politycy będą się decydowali na zdecydowaną narrację, słowa o "dnie", który osiągnęła stolica, doprowadziły internautów do zmieszania i lekkiej dezorientacji. Czas pokaże, czy stanowcze negowanie prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz rzeczywiście zapewni zwycięstwo Patrykowi Jakiemu. Dziś zdecydowanie walczy o to nie tylko on sam, ale całe kierownictwo Zjednoczonej Prawicy, którą reprezentuje.

Wybory samorządowe 2018 termin

Przypomnijmy, że pierwsza tura wyborów samorządowych 2018 odbędzie się 21 października. Jeśli wystąpi taka potrzeba, drugie głosowanie zostanie przeprowadzone 4 listopada. Polacy wybiorą w nich prezydentów oraz burmistrzów miast, wójtów gmin, a także radnych dzielnic, gmin, miast, powiatów oraz województw.Najlepsze newsy dnia:

  1. Przełomowa deklaracja. Dostaniecie więcej niż 500 plus, niezależnie od wyniku wyborów
  2. Morawiecki w centrum afery. Próbował zarejestrować listę z podpisami zmarłych
  3. PiS rozsadzi skandal przed wyborami? WP ujawniła zakulisowe maile
  4. Duda nie będzie startował w wyborach. Przeciek nt. jego następcy
Następny artykuł