Jarosław Kaczyński przemawiał wczoraj na wyjazdowym spotkaniu Prawa i Sprawiedliwości w Jachrance w województwie mazowieckim. W niektóre ze słów, które wypowiedział, aż trudno uwierzyć. Czy prezes traci kontrolę nad tym, co mówi? Internauci są w tej kwestii zgodni – prezes PiS zrobił z siebie pośmiewisko większe od Beaty Szydło.

Jarosław Kaczyński uwielbia usprawiedliwiać działania swojej partii poprzez płomienne i pełne oskarżeń wobec politycznych przeciwników przemówienia. Wczoraj późnym popołudniem w Jachrance na wyjazdowym spotkaniu najważniejszych partyjnych notabli, które w całości transmitowała Telewizja Polska, szef Zjednoczonej Prawicy dał dowód swojej oratorskiej pasji.

Spotkanie w miejscowości pod Serockiem było podsumowaniem dotychczasowych dokonań obecnego rządu i wstępem do czwartego roku trwającej kadencji Sejmu, który zakończy się oczywiście wyborami parlamentarnymi. Na fakt przechodzenia partii na wyborcze tory wskazał kilka dni wcześniej Mateusz Morawiecki, mówiąc o potrzebie stabilizacji, którą metaforycznie porównał do zamieszkania w domu po wyczerpującym remoncie, którym były oczywiście wszystkie prowadzone przez PiS reformy i przedsięwzięcia.

Teraz w podobnym tonie wypowiadał się Jarosław Kaczyński, który nie zapomniał także o zrzuceniu wszystkich ewentualnych niepowodzeń na poprzednią ekipę rządzącą. Przemowa z Jachranki, choć miała na celu zwrócenie uwagi na zasługi Prawa i Sprawiedliwości, nie mogła odbyć się bez oskarżeń wobec przede wszystkim Donalda Tuska.

Tymi słowami Jarosław Kaczyński zrobił z siebie pośmiewisko

Najważniejszy dziś polski polityk raczej nigdy nie przemawia z kartki. Zawsze wie, co powiedzieć, kiedy przychodzi do oskarżeń i przerzucania odpowiedzialności na inne osoby i inne partie.

Nie inaczej było wczoraj i aż trudno uwierzyć, że nawet w momencie, w którym PiS potrzebuje powszechnej mobilizacji, by uniknąć scenariusza z 2007 roku, Kaczyński większość swojego przemówienia poświęca PO, Donaldowi Tuskowi, PSL i reszcie swoich politycznych przeciwników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Agata Duda niewiele mówi o sobie. Przecieki z jej otoczenia zadziwiają!

Mowa była m.in. o łamaniu Konstytucji, kłamstwach i aferach. To wszystko oczywiście w odniesieniu do lat 2007-2015. Więcej było opowieści z rodzaju rzewnego „przez ostatnie osiem lat” w wykonaniu Beaty Szydło (mało kto pamięta, że do tych ośmiu należy dodać jeszcze 3 rządów PiS) niż realnych zapowiedzi, nowatorskich koncepcji na zdobycie zaufania obywateli.

Prezes chyba stracił kontrolę nad tym, co mówi

Kaczyński w przemowie powiedział m.in., że PiS jest jedynym wolnym od kłamstw i nadużyć uczestnikiem polskiej demokracji, a PO może pozwolić sobie na głoszenie nieprawdy, dzięki poparciu niemal wszystkich mediów. Były premier zapomniał chyba jednak o roli, jaką w propagandzie rządowej odgrywa obecnie Telewizja Polska.

– W Polsce trwa spór – ten spór jest rzeczą normalną, nie ma demokracji bez sporu – tyle tylko, że w naszej ojczyźnie jedna strona tego sporu, czyli my, uznajemy reguły demokracji i praworządności, a druga tych reguł po prostu nie uznaje. Dlaczego może nie uznawać? Dlatego, że ma poparcie większości mediów i dlatego, że ma poparcie pewnych czynników zagranicznych. Dlatego może kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać – powiedział.

Mało tego, dowiedzieliśmy się także, kto łamał Konstytucję, a także kto strzelał do górników. To wszystko oczywiście bez poparcia żadnymi faktami i bez podania jakiegokolwiek kontekstu.

– Jest kwestia, o której warto powiedzieć, choć już od trzech lat mamy z nią do czynienia: to jest kwestia konstytucji, tego wmawiania, że my łamaliśmy albo łamiemy konstytucję. Tłumaczyliśmy to wielokrotnie, ale sądzę, że i ta okazja jest do tego dobra – przypomnę, jeśli chodzi o TK i wybór sędziów do TK, to nie my złamaliśmy konstytucję, to nasi poprzednicy w poprzedniej kadencji ją złamali; Nie mamy się czego wstydzić, nie my strzelaliśmy do górników, nie my atakowaliśmy wiele także legalnych demonstracji, nie my otaczaliśmy ludzi, w tym małe dzieci w wózkach i bez żadnej podstawy prawnej na upale, trzymali je przez długi czas – grzmiał w Jachrance prezes PiS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal! Andrzej Duda promuje tekst o tym, że Unia Europejska to IV Rzesza
  2. Sensacyjne doniesienia z Sejmu! Kaczyński patrzy z niedowierzaniem
  3. Ile zarabia Mateusz Morawiecki? Największa tajemnica premiera odkryta
  4. Znaki zodiaku, które dostaną awans i PODWYŻKĘ!
  5. Nie mam ochoty na swojego faceta. 10 porad co robić

Czy Twoim zdaniem Jarosław Kaczyński ma podstawy do ciągłych oskarżeń wobec poprzedniego rządu?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Katastrofa smoleńska nie zdarzyła się przypadkiem! Oto prawdziwe przyczyny tragedii

źródło: se.pl

Zobacz również