Minister przeciwstawił się Kaczyńskiemu! Wycofał ustawę, która dla prezesa była najważniejsza

Minister przeciwstawił się Kaczyńskiemu! Wycofał ustawę, która dla prezesa była najważniejsza

Ten minister zdecydował się na krok bardzo odważny. Przeciwstawił się samemu prezesowi PiS. Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony, kiedy dowie się o wycofaniu ustawy, która dla niego była najważniejsza. 

Minister rolnictwa postanowił przeciwstawić się prezesowi PiS. Z jego strony to bardzo odważna decyzja, ponieważ na pewno Jarosław Kaczyński okaże mu wprost swoje duże niezadowolenie. Szef resortu Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania z wyborcami w Głogowie koło Torunia zadeklarował, że ustawa zabraniająca uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych zostanie wycofana. Wielkim zwolennikiem jej wprowadzenia był prezes Jarosław Kaczyński. Nie od dziś wiadomo, że lider obozu rządzącego jest wielkim miłośnikiem zwierząt i chce możliwie jak najbardziej ograniczyć wszelką krzywdę, którą ktoś może im wyrządzić.

Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony

Przypominamy, że według nowych przepisów, nastąpić miało wzmocnienie ochrony prawnej zwierząt, miano wprowadzić obowiązek znakowania psów i planowano utworzenie centralnego rejestru oraz zapoczątkowanie zakazu hodowli zwierząt na futra i wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Ów zakaz hodowli zwierząt futerkowych miał wejść w życie od początku 2022 roku. Hodowcy jednakże zaznaczają, że zakazy zawarte w projekcie byłby by równoznaczne ze zniknięciem tysięcy miejsc pracy i zamknięciem istotnej gałęzi polskiego przemysłu. - Jeśli chodzi o zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce, to jest to przede wszystkim kwestia stosunku do zwierząt. Kwestia serca dla zwierząt, litości dla zwierząt. Każdy porządny człowiek powinien coś takiego w sobie mieć - mówił o tym jeszcze jakiś czas temu Jarosław Kaczyński. Najwyraźniej jednak wygrało to, że nasz kraj jest jednym z największych na świecie eksporterów futer z norek. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polska zamarła! Zupełnie nowa partia w Sejmie
  2. Piotrowicz grozi Gersdorf! Miażdżąca odpowiedź
  3. Morawiecki zaatakowany przez wściekły tłum! Ledwo uszedł
  4. Rasy psów, które nie szczekają. Lista, charakterystyka i galeria!
  5. Polacy MUSZĄ się o tym dowiedzieć. Sekretne cierpienia Kaczyńskiego
Źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News