Ale wstyd! Kaczyński upodlił ministra PiS przed kamerami

Ale wstyd! Kaczyński upodlił ministra PiS przed kamerami Źródło: Fot. Twitter

Jarosław Kaczyński od niemal 20 lat niepodzielnie rządzi Prawem i Sprawiedliwością. Prezes nie piastuje żadnego stanowiska wyższego niż poseł, lecz "ustawia" członków Rady Ministrów. Ostatni przypadek takiego zachowania został nawet nagrany kamerą.

Z nadrzędną władzą Kaczyńskiego w strukturach partyjno-państwowych nie kryje się nikt. Mówią o niej ministrowie, rzecznicy PiS i Rady Ministrów czy dziennikarze. Bez zgody dawnego premiera nie odbywa się w kraju nic, choć teoretycznie wszyscy podwładni prezesa zajmują dużo wyższe stanowiska. Właśnie dlatego nazywa się szefa Zjednoczonej Prawicy "naczelnikiem", a wszelkie pretensje do takiego stanu rzeczy są ja najbardziej uzasadnione, gdyż choć rządzi krajem, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za konsekwencje pracy premiera i ministrów. Także rekonstrukcja rządu przeprowadzona została pod osobistym nadzorem Jarosława Kaczyńskiego, który rozporządza zasobami ludzkimi koalicji niczym żołnierzami na polu bitwy. Ministrowie za to wiedząc o potędze swojego szefa, uniżenie stosują się do jego poleceń.

Jarosław Kaczyński upodlił ministra

W internecie pojawiło się nagranie przedstawiające stosunki wewnątrz PiS, które zrobiło prawdziwą furorę. Widać na nim grupę związanych z ugrupowaniem polityków, na których czele idzie Jarosław Kaczyński. Za prezesem zmierza Ryszard Czarnecki, a obok szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Kaczyński najwidoczniej bardzo chciał mieć szefa wojennego resortu bardzo blisko siebie, bo gdy tylko się oddalił, został natychmiast przywołany jak uczniak na skinienie palcem. W momencie, w którym Kaczyński zauważył brak podopiecznego u swojego boku, błyskawicznie rozłożył ręce, popatrzył na niego groźnym wzrokiem i wskazał miejsce w szeregu, zaraz potem dając mu reprymendę na ucho. Film natychmiastowo został uznany za skrócony filmowy opis struktury władz rządu Prawa i Sprawiedliwości, traktowania najwyższych urzędników państwowych przez "naczelnika" i zyskał ogromną popularność.

Kim jest Mariusz Błaszczak?

Obecny szef Ministerstwa Obrony Narodowej, a poprzedni szef MSWiA jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi Jarosława Kaczyńskiego. Już w czasie poprzedniego rządu tej partii zajmował w niej wysokie stanowisko. W latach 2005-2007 był szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz członkiem rządu. Obecnie, według doniesień medialnych, prezes pragnie go widzieć na stanowisku marszałka Sejmu. Podczas tajnego spotkania, do którego niedawno między nimi doszło Błaszczak nie przyjął tej propozycji.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Matka Górniak aż się popłakała. Nie mogła uwierzyć, że córka to zrobiła
  2. Klan już nie będzie taki sam. Główna, kultowa postać odchodzi na emeryturę
  3. Samolot z Polakami rozbił się w górach. Ratownicy NIE pójdą po nich
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News