Saryusz-Wolski twierdzi, że Kaczyńscy wprowadzili Polskę do UE. A jak Wasza majówka?

Saryusz-Wolski twierdzi, że Kaczyńscy wprowadzili Polskę do UE. A jak Wasza majówka? Źródło: youtube.com/republika

Jarosław Kaczyński wprowadził Polskę do Unii? Były kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko szefa Rady Europejskiej postanowił opowiedzieć o tym, kto tak naprawdę jego zdaniem odpowiada za miejsce naszego kraju w strukturach europejskich i kto odpowiada za miejsce Polski na świecie po 1991 roku. Obserwatorzy krajowej polityki będą w szoku,

Jarosław Kaczyński i jego brat wprowadzili Polskę do Unii Europejskiej? Według byłego europosła to właśnie nikt inny, jak bracia Kaczyńscy, odpowiadają za fakt przyjęcia naszego kraju do struktur najważniejszej, europejskiej organizacji. Zdanie polityka jest co najmniej kontrowersyjne, a jego wypowiedź już teraz cytowana jest przez największe krajowe media.

Jarosław Kaczyński wprowadził Polskę do Europy. Szokujące zdanie polityka

Saryusz-Wolski, który jest stawiany przez obóz Prawa i Sprawiedliwości jako wzór europosła, zaczął prezentować pogląd, że jego partia od zawsze była proeuropejska i nastawiona na członkostwo Polski w strukturach UE. Były kandydat na szefa Rady Europejskiej zdecydował się na szokującą wypowiedź, która stawia Kaczyńskich jako "ojców sukcesu" Polski w UE.

- Bracia Kaczyńscy, jako architekci naszej drogi do niepodległości, wprowadzali Polskę do UE, będąc aktywnymi uczestnikami tego długiego procesu, od NSZZ Solidarność poczynając. Już w 1991 roku ówczesne PC (Porozumienie Centrum) poprzednie wcielenie dzisiejszego PiS, jako pierwsza partia deklarowało wejście Polski do struktur NATO i EWG, jako priorytet w swoich postulatach politycznych, w przeciwieństwie do wielu polityków dzisiejszej Koalicji Europejskiej, optujących wówczas za zakonserwowaniem starego porządku geopolitycznego w postaci NATO-bis i EWG-bis. Rząd Jana Olszewskiego (większość stanowili w nim członkowie PC) był rządem przełomowym dla naszego dążenia do NATO i UE. Bez członkostwa w NATO nie byłoby członkostwa w UE. To świętej pamięci premier Jan Olszewski podjął decyzję o podpisaniu układu stowarzyszeniowego Polski ze Wspólnotami Europejskimi 16 grudnia 1991 – wskazuje Saryusz-Wolski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Saryusz-Wolski ocenia rolę Polski w Unii

Słowa przedstawiciela partii, która przez pewien czas prowadziła narrację bliską eurosceptyzmu, z pewnością zdziwią wszystkich wyborców, którzy opowiadali się za wyjściem Polski ze struktur. Zdaniem polityka PiS, miejsce Polski jest w Unii, a jej rola w organizacji jest niezwykle istotna.

- Korzyści przewyższają koszty. Należy pamiętać, że był to przede wszystkim wybór geostrategiczny i cywilizacyjny, dopiero potem ekonomiczny. Członkostwo w UE zwiększa bezpieczeństwo Polski, umacnia jej pozycję w Europie i świecie, służy obywatelom i gospodarce – zauważa polityk w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje znany reżyser. Przyszedł do szpitala z bólem nogi, ale już z niego nie wyszedł. Ta śmierć wstrząsnęła wszystkimi!
  2. Co się dzieje z Aleksandrą Kwaśniewską? Córka prezydenta ma już DOŚĆ. Posunęła się nawet do TEGO! Nie uwierzycie, co zrobiła
  3. To miał być największy moment w karierze Roksany Węgiel. Kuriozalna decyzja pozbawiła ją marzeń
  4. Magda Gessler zamieściła rozpalające zmysły zdjęcie córki w samej bieliźnie. "Jestem dumna"
  5. To już oficjalne! Rodzice dostaną nie tylko 500 plus. Dodatkowe kilkaset złotych na bardzo prostych warunkach
  6. Gwiazda TVN-u kupiła willę za 3,5 miliona złotych. Teraz oszczędza na wszystkim

źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News