Dawna ukochana Kaczyńskiego ujawnia! Tak będzie wyglądał jego koniec
Patryk Przybyłowski - 1 Września 2018

Dawna ukochana Kaczyńskiego ujawnia! Tak będzie wyglądał jego koniec

Jarosław Kaczyński bardzo dobrze wie, jak zdobywać poparcie wyborców. Prawo i Sprawiedliwość ustabilizowało wskaźnik swojego poparcia na bardzo wysokim poziomie głównie dzięki wielu programom prospołecznym, na czele z 500 plus. Jak wskazuje znana profesor, dawniej niezwykle bliska prezesowi PiS, przyczyna sukcesu partii rządzącej może stać się powodem jej porażki.

Jarosław Kaczyński usłyszał kilka gorzkich słów na temat swojej partii z ust prof. Jadwigi Staniszkis. Profesor, którą niegdyś łączyły bliskie relacje z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, od jakiegoś czasu należy do osób ostro krytykujących partię rządzącą. Tym razem prof. Staniszkis postanowiła wskazać powód, przez który PiS straci władzę w Polsce.

Jarosław Kaczyński polegnie przez swoje obietnice

Prof. Jadwiga Staniszkis zwraca uwagę przede wszystkim na to, że Prawo i Sprawiedliwość za bardzo przyzwyczaiło obywateli do hojnej polityki społecznej. - Zdemoralizowani ludzie będą chcieli więcej dostać i przestaną w końcu głosować na PiS - powiedziała Staniszkis w rozmowie z portalem wiadomo.co. Profesor podkreśla również, że "kupowanie" sobie głosów wyborców za pomocą rozdawania pieniędzy pod postacią przeróżnych świadczeń może bardzo łatwo zemścić się na politykach. Nie da się przecież w nieskończoność tuszować kolejnych wpadek rozdawnictwem, na które Polski nie stać. - Teraz przerażająca jest ta obojętność i demoralizacja ludzi, co PiS traktuje jako przyzwolenie dla tego, co robi. Ludzie są niejako kupowani. Polska jest krajem ciągle biednym, więc te wszystkie dodatkowe pieniądze sprzyjają milczeniu - argumentuje znana socjolog.  

Upadek PiS-u już się zaczął?

Profesor Jadwiga Staniszkis podkreśla, że Jarosław Kaczyński zaczął już odnosić pierwsze porażki spowodowane prowadzoną przez PiS polityką. Najświeższe sondaże pokazują, że w nadchodzących wyborach samorządowych kandydaci PiS przegrywają w dużych miastach z kandydatami opozycji. Kolejnym argumentem za nieuchronną porażką Prawa i Sprawiedliwości jest sytuacja na arenie międzynarodowej. Zarówno Unia Europejska, jak i mocarstwa niezwiązane ze wspólnotą, dostrzegają bardzo skomplikowaną sytuację w naszym kraju. - Dziś nawet w Rosji są zszokowani tym, co się dzieje w Polsce - komentuje profesor Staniszkis.ZOBACZ TAKŻE
  1. Macierewicz powraca! Nie uwierzycie, jaką dostanie posadę
  2. PiS ugiął się pod naciskiem prasy! Wycofują się ze zmiany, o której mówiła cała Polska
  3. Przyjaciel Macierewicza oskarżony o pedofilię! Wstrząsająca prawda wyszła na jaw
sady_wstepInternauci wyśmiewają zmiany w sądownictwie. Nie szczypią się! [MEMY]Czytaj dalej
Jarosław Kaczyński uśmiechnięty10 niezwykle wpływowych polityków, którzy nigdy nie wzięli ślubu [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News