Agent służb PRL u boku Kaczyńskiego. PiS zrobił dla niego wyjątek

Agent służb PRL u boku Kaczyńskiego. PiS zrobił dla niego wyjątek Źródło: yt/rmf

Jarosław Kaczyński po ujawnieniu materiałów "Gazety Wyborczej" nie znika z nagłówków gazet. Dziennikarze na bieżąco analizują jego wystąpienia i dokumenty przedstawione przez Austriaka oraz współpracowników, którzy zasiadali z zarządzie spółki Srebrna. Teraz wyszły na jaw kolejne fakty związane z przeszłością Kazimierza Kujdy.

Jarosław Kaczyński współpracował z zarządem spółki Srebrna, wiedząc o przeszłości Kazimierza Kujdy? To on, w imieniu prezesa PiS miał prowadzić rozmowy z Austriakiem, który debatował nad powstaniem wieżowca w centrum miasta. Szef Narodowego Funduszu Ochrony Środowisk i były prezes spółki ma jednak tajemniczą przeszłość. Właśnie pojawiła się odpowiedź klubu PiS.

Kazimierz Kujda współpracował ze służbami PRL. Czy Jarosław Kaczyński o tym wiedział?

Po ujawnieniu przez "Gazetę Wyborczą" kilku tajemnic z przeszłości Kujdy, ten wysłał oświadczenie do dziennika, w którym postanowił opisać kulisy współpracy jako agent PRL. Stwierdził przewrotnie, że choć donosił - jego działania nikogo nigdy nie skrzywdziły. - W moim przekonaniu podczas kontaktów z SB nikogo nie skrzywdziłem i nikomu nie zaszkodziłem. Wiem, że popełniłem błąd, i bardzo pragnę, żeby został mi wybaczony. Ośmielam się przy tym twierdzić, że przez 25 lat pracowałem lojalnie dla Polski i obozu niepodległościowego, z którym czuję się ideowo związany. Wierzę, że ta okoliczność zostanie wzięta pod uwagę. Głęboko ubolewając, pragnę wyjaśnić okoliczności sprawy - napisał w oświadczeniu dla "GW", które dziennik postanowił opublikować.

Czy Kaczyński wiedział o przeszłości Kujdy? Zaskakujące oświadczenie

Kazimierz Kujda nie informował prezesa PiS o swojej przeszłości. Mimo wszystko, doniesienia na temat jego współpracy, a później - oświadczenie potwierdzające przypadek, okazały się dla niego wyjątkowo ważne w sprawie. - Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie wiedział o współpracy K. Kujdy z SB i nie wie, z jakiego powodu i kiedy dokumenty K. Kujdy znalazły się w zbiorze zastrzeżonym. Sprawę będzie wyjaśniał - wyjaśniał szef biura klubu PiS Krzysztof Wilamowski. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Wiele osób zauważa, że Jarosław Kaczyński po ujawnieniu szczegółów współpracy Kujdy ze służbami PRL powinien natychmiast zerwać kontakty z mężczyzną i do wyjaśnienia sprawy nie podejmować żadnych decyzji związanych z jego udziałem w jakichkolwiek instytucjach państwowych. Nie wiadomo jednak, jak na te doniesienia zareagują wyborcy coraz mocniej zaniepokojeni burzą wokół taśm prezesa.ZOBACZ TAKŻE:
  1. 1000 złotych na każde dziecko. PiS ściga się z Biedroniem na obietnice
  2. Tadeusz Rydzyk wyciągnie od emerytów, rencistów i pracujących krocie. Pomaga PiS
  3. Błaszczykowski podpisał kontrakt. Będzie grał za 500 zł miesięcznie
  4. Czy Barbara Kurdej-Szatan jest w ciąży? Fani nie będą zadowoleni
  5. Kim jest żona Jurka Owsiaka? Są razem od ponad 40 lat!
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  źródło: Fakt  Następny artykuł