B. premier zwrócił się do Kaczyńskiego, Tuska i Wałęsy. Dojdzie do historycznego pogodzenia?

B. premier zwrócił się do Kaczyńskiego, Tuska i Wałęsy. Dojdzie do historycznego pogodzenia?

Jarosław Kaczyński, Donald Tusk i Lech Wałęsa mają szansę na pogodzenie? B. premier zdecydował się na bardzo stanowczy apel do tych, którzy odpowiadali lub odpowiadają za to, co obecnie dzieje się w Polsce. W tej sytuacji dojść może do wydarzenia bez precedensu w historii naszego kraju. 

B. premier Rzeczypospolitej Polskiej stwierdził, że nadszedł czas na wystosowanie swojego stanowiska w sprawie wydarzeń, które obecnie mają miejsce w Polsce. Swoje słowa postanowił skierować do najważniejszych osób w kraju, czyli tych, którzy zajmują lub zajmowały najwyższe szczeble w polityce. Apel mieli usłyszeć szczególnie Jarosław Kaczyński, Lech Wałęsa oraz Donald Tusk. Jan Olszewski, czyli polityk, który w latach 1991-1992 był Prezesem Rady Ministrów, postanowił zabrać głos w sprawie obecnej sytuacji politycznej w kraju. Uczynił to w związku z tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w których zginął prezydent miasta Paweł Adamowicz.

Jarosław Kaczyński pogodzi się z Wałęsą i Tuskiem?

Były premier twierdzi, że wobec tej sytuacji w polskiej polityce powinny nastąpić wielkie zmiany, które byłyby kluczowe dla społeczeństwa. Olszewski udzielił wywiadu "Super Expressowi", w którym powiedział, że najważniejsi politycy decydujący obecnie o losach kraju powinni pojednać się i pokazać społeczeństwu, że umieją ze sobą współpracować w kryzysowych momentach, nawet pomimo bardzo napiętej sytuacji panującej pomiędzy nimi. - Niech ta wielka tragedia, jaka wydarzyła się w Gdańsku, stanie się przyczynkiem do wielkiego pojednania, zgody i wzajemnego przebaczenia między Jarosławem Kaczyńskim, a Donaldem Tuskiem i Lechem Wałęsą, jak również między innymi politykami - stwierdził Olszewski. W rozmowie z dziennikiem b. premier dodał również, że przede wszystkim porozumieć się ze sobą powinni Tusk i Wałęsa, których łączą wspólne cele polityczne. Dodał on, że dojść do tego powinno już dawno temu, a w tych okolicznościach jest to wręcz wskazane. - Apeluję o to i wierzę, że tak się w końcu stanie - powiedział były premier Rzeczypospolitej Polskiej.
DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

B. premier liczy na pojednanie politycznych liderów

W historii polskiej polityki, nawet pomimo kilku tragicznych wydarzeń, podobne pojednania w zasadzie nie występowały. Przed laty rządzący decydowali się co najwyżej na gesty szacunku wobec siebie, jednak w ostatnim czasie nie dochodziło do podobnych sytuacji. Atmosfera w Sejmie i poza nim jest niezwykle napięta. Jan Olszewski kierował Radą Ministrów w latach 1991-1992. W Sejmie zasiadał natomiast w latach 1991-1993 i 1997-2005. Za swoje zasługi dla Polski został nagrodzony Orderem Orła Białego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, później uzyskał tytuł Honorowego Obywatela miasta stołecznego Warszawy. Od dłuższego czasu nie jest aktywnym członkiem sceny politycznej, zajmował natomiast stanowisko doradcy. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Największa tajemnica Jana Olszewskiego wyszła na jaw! To dlatego Wałęsa go obalił?
  2. Olszewski: 4 czerwca to święto żałoby po wolności
  3. Premier chciał przeprosić opozycję po śmierci Adamowicza. Kaczyński zabronił
  4. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
  5. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz?Tego się po niej NIKT nie spodziewał
Następny artykuł