Jarosław Kaczyński spanikował! W PiS panuje totalny chaos

Jarosław Kaczyński spanikował! W PiS panuje totalny chaos

Jarosław Kaczyński znalazł się właśnie w niezwykle trudnej politycznie sytuacji. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wciąż nie wie ponoć, jak poradzić sobie z kryzysem, który jest związany z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. ustawy o Sądzie Najwyższym. Wewnątrz jego ugrupowania niezmiennie narastają za to kolejne podziały oraz dochodzi do znaczących rozłamów.

Jarosław Kaczyński nie jest bez wątpienia w pełni usatysfakcjonowany wynikami wyborów samorządowych 2018. Przedstawicielom Zjednoczonej Prawicy nie udało się bowiem zdobyć władzy w wielu dużych miastach, chociaż prezes PiS postawił na znane, mocne nazwiska. Największą porażką okazała się bez wątpienia przegrana Patryka Jakiego w Warszawie, do której doszło już w pierwszej turze.

Jarosław Kaczyński w potrzasku. Jaką decyzję podejmie prezes PiS?

Dodatkowy problem stanowi bez wątpienia dla wpływowego posła wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. Aby bez ogólnowspólnotowych napięć weszła ona w życie, trzeba ją bowiem znowelizować. Politycy wciąż nie wiedzą jednak ponoć, jak to zrobić. Według najnowszych doniesień "Rzeczpospolitej" wewnątrz obozu władzy doszło do ogromnego podziału na tej płaszczyźnie. Co wydaje się dość oczywiste, pierwszy projekt nowelizacji przygotowuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Jeżeli nie zostanie on wybrany przez Jarosława Kaczyńskiego, pogłębi jedynie rzekomy rozłam między Solidarną Polską oraz jej sojusznikami. Pozostałe warianty przygotowują ponoć minister Jarosław Gowin oraz - niezależnie od niego - współpracownicy premiera Mateusza Morawieckiego. Sam Jarosław Kaczyński chce za to najpewniej całkowicie odpuścić, aby wyjść z twarzą z tego polityczno-prawnego potrzasku. W sprawę angażuje się już także prezydent Andrzej Duda.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy obywatele poznają przyszłość reformy polskiego sądownictwa? Media poznały odpowiedź

Ostateczna decyzja w sprawie wyboru kierunku działań obozu rządzącego zostanie najpewniej ogłoszona po drugiej, decydującej turze wyborów samorządowych 2018. Ostatnie słowo w tej kontrowersyjnej sprawie będzie miał oczywiście prezes Prawa i Sprawiedliwości. Poseł zamierza poczekać, gdyż nie chce najpewniej, aby jego działania ewentualnie wpłynęły w sposób negatywny na wyniki członków partii w elekcjach do lokalnych urzędów. Chaos, który zapanował w Prawie i Sprawiedliwości, niezwykle zaskoczył wielu obywateli, a szczególnie wyborców partii rządzącej. Czas pokaże, w jaki sposób Jarosław Kaczyński spróbuje sobie z nim poradzić. Eksperci sugerują, że na szczytach polskiej polityki nie ma bowiem miejsca ani czasu nawet na najmniejsze potknięcia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Cała Polska jest świadkiem klęski Morawieckiego! Nie miał żadnego wyboru
  2. Znaki zodiaku i ich tajemnice. Poznaj samego siebie
  3. Rydzyk dostanie od rządu morze pieniędzy! Nie uwierzycie, na co tym razem
  4. Przerażające! Na ulicy rozlegał się pisk, pod brukiem znaleziono uwięzione zwierzęta
  5. Doradca Dudy udawał, że ma raka. Szokujące informacje wyszły na jaw
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News