Koniec ery Kaczyńskiego? Posłowie PiS mają go już dość

Koniec ery Kaczyńskiego? Posłowie PiS mają go już dość

Jarosław Kaczyński ma bardzo dużo problemów na głowie. Teraz dołączyła do nich niesubordynacja niektórych z posłów w jego partii. Czyżby nadchodził kres jego władzy w PiS?

Jarosław Kaczyński od zawsze jest wielkim obrońcą wartości chrześcijańskich, a co za tym idzie, opowiada się za ochroną życia. PiS próbował już wprowadzić przepisy zakazujące aborcji, jednak spotkało się to z bardzo wyraźnym odzewem ze strony społeczeństwa. Liczne protesty zorganizowane w tej sprawie, zmusiły rząd do wycofania się ze swoich pierwotnych obietnic i założeń. Teraz politycy z partii Kaczyńskiego mają zakaz poruszania tego tematu, jednak nie wszyscy chcą się podporządkować woli prezesa partii.

Jarosław Kaczyński traci władzę w partii

PiS przez wiele lat był wielkim sprzymierzeńcem Tadeusza Rydzyka. Jednak w ostatnim czasie diametralnie się to zmieniło i Kaczyński wprost odwrócił się od założyciela Radia Maryja. Jednak jego politycy nie są już tacy chętni, aby odwrócić się od Toruńskiego duchownego. Rydzyk nadal posiada potężne wpływy w szeregach partii rządzącej, co najlepiej widać po ostatnich wydarzeniach. Podczas posiedzenia partii, Kaczyński zabronił swoim politykom poruszania tematyki aborcji, a tym bardziej jej zakazu. Niestety już po kilku dniach polecenie prezesa zostało złamane. Dodatkowo do Sejmu spłynęła interpelacja właśnie dotycząca aborcji. Posłowie PiS opierają się w niej na słowach Jana Pawła II i ponaglają rząd do podjęcia stanowczych kroków w ochronie życia nienarodzonego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Sprawa wszelkiej ochrony życia dzieci nienarodzonych, w tym prawnej, stanowi ważny składnik tożsamości narodowej Polaków. Stwierdzał to wielokrotnie Święty Jan Paweł II, identyfikując cywilizację życia jako ten zespół wartości, wokół którego można trwale organizować zdrowe życie społeczne, na którym można budować również dobrobyt materialny. Wielu Polaków, nie tylko ze względów religijnych, ale także na podstawie ludzkiego rozeznania dobra i zła, wynikającego z prawa naturalnego, chce, aby nasz kraj był domem bezpiecznym, w którym najsłabsi nie będą podlegać okrucieństwu eutanazji. Dlatego tak wiele osób domaga się rzeczywistej ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci - czytamy. Nie da się ukryć, że jest to bardzo odważny lub lekkomyślny krok ze strony między innymi Bartłomieja Wróblewskiego, ponieważ Kaczyński bez wątpienia wyciągnie wobec tego odpowiednie konsekwencje. Szczególnie teraz, gdy sytuacja partii jest naprawdę zła, a zbliżają się wybory. Czyżby Jarosław Kaczyński tracił władzę we własnej partii?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Beata Kozidrak i jej były mąż są znowu razem? Stara miłośc nie rdzewieje
  2. Ile lat ma Magda Gessler? Wiek gwiazdy wprawia w osłupienie
  3. UJAWNIAMY SKANDAL! Były asystent Andruszkiewicza z Sejmu i człowiek PiS HAJLUJE
  4. Jarosław Kaczyński rak trzustki. Szokujące doniesienia mediów
  5. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News