Kaczyński nie panuje już nad własnym obozem? Ministrowie wzajemnie sobie przeczą, panuje zamęt

Kaczyński nie panuje już nad własnym obozem? Ministrowie wzajemnie sobie przeczą, panuje zamęt Źródło: Fot. YouTube.Newsweek

Od dłuższego czasu z obozu władzy dochodzą sygnały, dające poczucie tego, że Zjednoczona Prawica wcale taka zjednoczona nie jest. Wiele wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński traci panowanie nad obozem. Ministrowie wzajemnie sobie zaprzeczają.

Jarosław Kaczyński od 2001 roku jest niekwestionowanym liderem Prawa i Sprawiedliwości, które powstało na zgliszczach Porozumienia Centrum. Najbardziej zaufani ludzie prezesa pozostali u jego boku, ciężko pracowali, by zdobyć dla partii władzę, która w końcu jest stabilna. Coraz więcej jednak wskazuje na poważne rozdźwięki między poszczególnymi stronami Zjednoczonej Prawicy, szczególnie jeśli chodzi o takie zagadnienia, jak Unia Europejska, ocena poprzednich władz, czy sam Donald Tusk. W zależności od przedstawiciela władzy, usłyszeć można różne opinie, często sprzeczne z oficjalną linią partii rządzącej.

W ostatnim wywiadzie Jarosław Gowin zaprzeczył słowom m.in. Jacka Czaputowicza i Antoniego Macierewicza. Uwidacznia się brak dyscypliny wśród polityków Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Kaczyński traci kontrolę na obozem?

Około tygodnia temu szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz wyraził bardzo krytyczna opinie o Przewodniczącym Rady Europejskiej i byłym szefie rządu RP, Donaldzie Tusku. Polityk PiS stwierdził w rozmowie z mediami, że nie jest on reprezentantem Polski a Niemiec, sugerując tym samym działanie na szkodę kraju i zdradę. - Wybór był legalny, jednak bardzo wątpliwy etycznie. Po raz pierwszy wybrano inną osobę z danego państwa, niż była wskazana przez rząd. Nie przypominam też sobie, by to się kiedykolwiek zdarzyło w jakiejś organizacji międzynarodowe - dodał. Podobnego zdania jest także Antoni Macierewicz, którzy w sprawie wyboru Tuska na prestiżowe unijne stanowisko złożył nawet zawiadomienie do prokuratury w związku z domniemanym przez siebie przestępstwem zdrady dyplomatycznej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Inaczej twierdzi jednak Jarosław Gowin, członek rządu i minister nauki i szkolnictwa wyższego. Lider Porozumienia, partii koalicyjnej w Zjednoczonej Prawicy, powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że nie widzi podstaw do podobnych stwierdzeń. Rządy Tuska, u którego przez dwa lata był ministrem, ocenił jednak negatywnie. - Bilans jego nie tyle działań, ile zaniechań sprawia, że chłodno, racjonalnie patrząc, jego ewentualny powrót do władzy uważałbym za scenariusz dla Polski zdecydowanie zły - zaznaczył.

W tym roku wybory

Jeśli Jarosław Kaczyński utraci kontrolę nad swoim stronnictwem, wynik PiS i jego koalicjantów w nadchodzących wyborach może być o wiele słabszy, niż przewidują sondaże. Pod koniec maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, które na ten moment największe na wygraną ma właśnie Prawo i Sprawiedliwość. Niedługo potem, bo już jesienią, Polacy wybiorą nowy Sejm. Tutaj stawka jest już dużo większa, ponieważ jest nią władza w Polsce, a nie reprezentacja w zdominowanym przez inne państwa unijnym parlamencie. Oba te wydarzenia relacjonować będziemy oczywiście na Pikio.pl. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Jarosław Gowin: Dni tych dwóch polityków w PO są policzone
  2. Antoni Macierewicz ostatecznie się doigrał! Teraz zajmie się nim prokuratura
  3. Jackowski przewiduje śmierć polskiego polityka? Szokujące słowa jasnowidza
  4. Rodzina Magdy Gessler budzi wielkie kontrowersje! Kim jest brat restauratorki?
  5. „Młody papież 2” już w tym roku! Mamy pierwsze oficjalne zdjęcie
  źródło: wiadomosci.gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News