"Kaczyński to tchórz i cwaniaczek! Nie ponosi żadnej odpowiedzialności"

"Kaczyński to tchórz i cwaniaczek! Nie ponosi żadnej odpowiedzialności" Źródło: fot. wikipedia.org

Jarosław Kaczyński przez projekty ustaw, które wprowadza rząd PiS, dla wielu stał się wrogiem zarówno konstytucji, jak i demokracji. Szczególnie sędziowie Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego nie zgadzają się z jego decyzjami. Teraz jeden z nich w ostrych słowach skrytykował Kaczyńskiego.

Ustawa o Sądzie Najwyższym weszła w życie 3 lipca, jednak wielu sędziów nie poddało się i głośno przedstawiają swój protest przeciwko rządowi. Prof. Andrzej Rzepliński jest byłym prezesem Trybunału Konstytucyjnego. W jednym ze swoich ostatnich wywiadów ostro krytykuje Jarosława Kaczyńskiego, używają do tego bardzo mocnych słów.

Jarosław Kaczyński krytykowany przez Rzeplińskiego

Prof. Rzepliński był gościem audycji "A teraz na poważnie" w TOK FM. Komentował tam postawę sędziów Sądu Najwyższego, którzy pomimo nowelizacji ustawy przyszli w środę rano do pracy. Uważa, że decyzja, która podjęli była jak najbardziej właściwa i wchodzą teraz w najlepszą fazę swojej kariery. - Nie wystąpili o upokarzające badania mające zweryfikować, czy nadal mogą orzekać. Weszli do Sądu Najwyższego na warunkach - nie własnych, ale konstytucji. Sędziowie są nieusuwalni. Wchodzili do siebie, do swojego miejsca pracy. Widać to było w ich oczach i ich postawie - mówił prof. Rzepliński. W audycji nie mogło oczywiście zabraknąć tematu związanego z prezesem PiS. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że to właśnie Jarosław Kaczyński kieruje całym rządem, zasiadając na fotelu prezesa partii. Rzepliński mówiąc o Kaczyńskim, nie szczędził ostrych słów nazywając go wprost tchórzem i cwaniakiem. - Choć ten tchórz, który nami rządzi, taki polski cwaniaczek, był na tyle cwany, że rządzi nie ponosząc - z punktu widzenia prawa - żadnej odpowiedzialności. Tak on uważa, bo przecież nie pełni żadnej funkcji, która byłaby bezpośrednio związana z odpowiedzialnością konstytucyjną - komentuje były prezes Trybunału Konstytucyjnego. Rzepliński został również zapytany o to, czy w Polsce nadal panuje demokracja. Jego odpowiedź była stanowcza i natychmiastowa i idealnie pokazuje stanowisko byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego do aktualnej władzy. - Nie ma jej od pierwszego posiedzenia Sejmu VIII kadencji - dodaje prof. Andrzej Rzepliński.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Historyczna kompromitacja! Morawiecki upokorzony w Parlamencie Europejskim
  2. Brutalny atak na gwiazdę TVP! „Ludzie wyzywali mnie na przystanku”
  3. Horror ws. Leppera wraca. Znane nazwisko zabójcy
źródło: wp.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News