Kaczyński straszy Polaków. "Jeśli przegramy, Polska zacznie się cofać"

Kaczyński straszy Polaków. "Jeśli przegramy, Polska zacznie się cofać" Źródło: Screen/youtube/Telewizja Republika

Jarosław Kaczyński bacznie przygląda się nastrojom politycznym przed podwójnymi wyborami. Choć PiS dominuje konkurencję w sondażach poparcia, to szef PiS nie ma wątpliwości, że dalsze zmiany w Polsce zależą od jesiennej decyzji wyborców. Dał o tym do zrozumienia na ostatniej konwencji partii we Wrocławiu.

Jarosław Kaczyński wygłosił na konwencji PiS we Wrocławiu wyraziste przemówienie. To jasny sygnał, że kampania wyborcza (przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, przyp. red.) trwa już w najlepsze. Majowe wyłonienie europosłów nie zatrzyma jednak machiny wyborczej - jesienią Polacy staną przed wyborem swoich reprezentantów na Sejm i Senat.

To właśnie ta walka rozgrzewa dziś polityków najmocniej. Zdaje sobie z tego sprawę szef PiS, którego zdaniem wynik jesiennych wyborów do polskiego Parlamentu zaważy o procesie zmian, jakie zachodzą w Polsce. Nie jest to pogląd przesadzony, wygrani jesiennych wyborów będą rządzić krajem przez kolejne 4 lata.

Jarosław Kaczyński ostrzega Polaków na konwencji PiS. Jak wygra konkurencja, to "Polska zacznie się cofać"

- By Polska mogła się dalej zmieniać, musimy walczyć o duszę każdego Polaka! - apelował prezes PiS we Wrocławiu, zaznaczając, że brak zwycięstwa będzie odebrany wyłącznie jako porażka.

Jego zdaniem Polska  w wyniku porażki PiS zacznie cofać się. Choć obyło się bez nawiązań wprost do głównych konkurentów z Koalicji Obywatelskiej i Wiosny, to Kaczyński nie ma złudzeń, że gra idzie o wielką stawkę. Możliwa porażka PiS oznaczałaby jego zdaniem przerwanie zmian i reform, które trwają od 2015 roku. Do kontynuacji potrzebny będzie kolejny mandat zaufania - czyli głosy przy urnie wyborczej.

- A tę możliwość daje władza, by dalej tą drogą iść. Jeśli tak się nie stanie, to Polska zacznie się cofać. Nasi przeciwnicy z całą pewnością, nawet gdyby chcieli, nie potrafiliby tej drogi kontynuować - zaznaczał Kaczyński, fetowany przez sympatyków PiS, którzy skandowali "zwyciężymy!”

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News