Jarosław Kaczyński straszy Polaków. Powiedział, co stanie się, gdy przegra PiS

Jarosław Kaczyński straszy Polaków. Powiedział, co stanie się, gdy przegra PiS Źródło: youtube.com/OnetNews

Jarosław Kaczyński podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w mocnych słowach przedstawił zagrożenia dla Polski, które jego zdaniem mogą zaistnieć w przypadku porażki partii rządzącej w wyborach . Jego słowa wywołały poruszenie zarówno wśród zwolenników jak i przeciwników "dobrej zmiany". Czy to straszenie wyborców?

Jarosław Kaczyński wywołał poruszenie bardzo emocjonalnym wystąpieniem podczas konwencji partii Prawo i Sprawiedliwość. Według niego, Polska stoi przed niezwykle ważnym wyborem, od którego będą zależeć losy naszego kraju. Zdaniem prezesa PiS, tylko jego partia jest w stanie przeciwstawić się napierającym na nasz kraj siłom.

Z całej wypowiedzi byłego Prezesa Rady Ministrów płynie jeden, najważniejszy przekaz: siły działające na szkodę Polski są silne nawet wewnątrz naszego kraju. Jedynym ugrupowaniem politycznym które jest w stanie się im przeciwstawić jest właśnie PiS. Do tego jednak potrzebuje zaufania i wsparcia wyborców.

Jarosław Kaczyński przestrzega przed opozycją

- Są tacy, którzy chcą nam odebrać wolność poglądów, wolność słowa, ba, wolność sumienia, wolność religii, którzy w gruncie rzeczy zapowiadają, że  w Polsce, jeśli zwyciężą, zniesiona zostanie demokracja, a ogromna część społeczeństwa o poglądach innych niż te, które oni głoszą będzie w gruncie rzeczy wyłączona z polityki - mówił prezes PiS.

Wspomina także, że to właśnie w Polsce równość tolerancja są zakorzenione tak głęboko, jak w niewielu innych krajach, gdyż wyrosły one na gruncie kultury i moralności wynikającej z chrześcijaństwa.

- Jeżeli najkrócej opisać sens polityki dobrej zmiany, to sensem jest obrona tego wszystkiego, co jest naszym prawem, co wynika z polskiej kultury, z polskiej tradycji, ale także z tej cywilizacji. Powtarzam: taki był sens i taki jest sens polityki dobrej zmiany. Dobrej zmiany, którą chcemy kontynuować - zapewniał były premier.

Według Kaczyńskiego, to właśnie przedstawiciele tak zwanej "opozycji totalnej" próbują tejże wolności pozbawić polskich obywateli. Twierdzi też, że Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną partią, która ma wystarczające poparcie i struktury, aby im się przeciwstawić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PiS przedstawia program wyborczy

Według Jarosława Kaczyńskiego jego partia w najbliższym czasie podejmie kroki w celu wprowadzenia w życie swojego programu. Chodzi tu w szczególności o:

- rozszerzenie zakresu programu "500 plus", aby świadczenie przysługiwało również na pierwsze dziecko

- zlikwidowanie podatku PIT dla osób w wieku "uczącym się" (do 26 r.ż.)

- odbudowanie połączeń autobusowych

- obniżenie kosztów pracy

Prezes PiS zapowiada, że są w stanie zrealizować program, jednak potrzebują wsparcia wyborców. Wydaje się to dość zastanawiające, gdyż przestrzegając przed "antypolskimi" działaniami opozycji, PiS nie poinformował w swoim programie o sposobie prowadzenia polityki zagranicznej oraz propolskiej, co wydaje się być wielką niekonsekwencją.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Córka Hanny Lis jest ZNIEWALAJĄCO piękna! Przebiła urodą córki Kingi Rusin!
  2. Co się dzieje?! Katarzyna Figura BARDZO schudła! Prawie nie przypomina siebie
  3. Adam Małysz boi się o Piotra Żyłę. Tak źle jeszcze nie było
  4. Małgorzata Rozenek pochwaliła się brzuchem. Fani gratulują celebrytce
  5. Zaczyna robić się już poważnie. Związek Igi Lis i Taco Hemingwaya kwitnie

 

źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News